כאשר אפל (Apple) הציגה לראשונה את מכשיר ה-iPhone X, בעיצוב הכולל ״מגרעת״ (Notch) בצדו העליון של המסך, רבים תהו האם מדובר בכישלון עיצובי ופתרון לא מוצלח למיקום המצלמה ומערכת החיישנים לזיהוי פנים – Face ID. חמישה חודשים אחר כך, נראה שתעשיית הסלולר כבר מוכנה להכריז כי המגרעת איננה רק מהווה עיצוב מוצלח, אלא אף פריט חובה מתבקש במכשיר טלפון חכם מתקדם.

במהלך תערוכת הסלולר של ברצלונה (MWC), הוצגו לא פחות מ-13 דגמים חדשים הכוללים מגרעת במסך, בסגנון דומה מאוד לזה של אפל. ברשימה ניתן לכלול את ה-Zenfone 5Z של אסוס (Asus), ה-Doogee V, ושלל דגמים נוספים של יצרניות כדוגמת Ulefone ו-Wiko. גם מכשירי הדגל של LG ו-וואווי (Huawei), שאומנם לא הוצגו באופן רשמי בתערוכה אך פרטים אודותיהם הודלפו במהלכה, צפויים להגיע לשוק בעיצוב הכולל מגרעת למצלמה בתוך המסך.

ראוי לציין כי בעוד שהמגרעת הרחבה יחסית ב-iPhone X כולל כאמור את מערכת ה-Face ID, אף אחת ממתחרותיה של אפל לא הכריזה על מערכת מקבילה – כך שניתן היה באופן עקרוני להסתפק במגרעת צרה וקומפקטית יותר כמו זה ששולב לדוגמא במכשיר ה-Essential Phone (שנחשף והושק לפני האייפון). בחירתם של היצרנים להקפיד בכל זאת על עיצוב הכולל מגרעת בולטת מעידה כי מדובר בפחות בצורך טכנולוגי והנדסי, ויותר בבחירה עיצובית שנועדה לחקות את הסגנון של אפל, ולנסות לעמוד בציפיות הצרכנים.

קרא עוד:  מחכה לתערוכה: HMD תציג ב-IFA את Nokia 5.2 יחד עם 6.2 ו-7.2 ועוד