לחברת יולה (Jolla) הפינית הייתה שנה לא קלה. החברה החליטה לצמצם פעילות כדי להתמקד בפיתוח מערכת ה-Sailfish OS, שכן ניסיונותיה בתחום החומרה עלו בתוהו ויתרה מכך גם השאירה לא מעט לקוחות מתוסכלים.

אחרי שהשיקה את הטלפון הראשון שלה ב-2013, יולה ניסתה את מזלה גם בטאבלטים וכשנה לאחר מכן השיקה קמפיין מימון המונים, שנחשב להצלחה בו הצליחה לגייס מעל 2 וחצי מיליון דולר. במקור, החברה הייתה אמורה לשלוח את הטאבלט לרוכשים עד מאי 2015 אך בפועל היא שלחה את הסבב הראשון רק בחודש ספטמבר האחרון אולם מתברר כי עדיין רבים מהרכושים כלל לא קיבלו אותו וייתכן כי גם לא יקבלו.

בחברה אמרו בפוסט שהעלו בבלוג: “בשל בעיות פיננסיות בנובמבר האחרון גרמו לעיכוב בפרויקט הרבה מעבר למה שציפינו. כעת יש שיפור ואט אט אנו מתחילים לחזור לשגרה.” אמרה מנהלת השיווק. “אנו שמחים לבשר כי סבב הזמנות נוסף יצא בחודש הקרוב, אולם החדשות הרעות הן שלא נוכל להשלים את היצור כפי שרצינו ולהשלים את ההזמנות.” במילים אחרות: יולה אומרת כי לא תוכל לספק את כל ההזמנות שאליהן התחייבה והיא נכון לכרגע היא גם לא אומרת מה לגבי ההחזר הכספי לכל אותם לקוחות.

Jolla Tablet כזכור הוצג בתחילת 2015 בקונגרס המובייל כטאבלט חדשני המבוסס על מערכת ה-Sailfish OS. הוא מצויד במסך 7.8 אינץ’, רץ על שבב Z3735F מרובע הליבות של אינטל (Intel), זיכרון עבודה של 2 ג’יגה-בייט RAM וסוללה של 4,450 מיליאמפר.