NordVPN זוכה לתשבחות רבות ומוגדר על ידי רבות כספק ה-VPN הטוב ביותר שבנמצא נכון להיום. רצינו לבחון האם אופן הפעולה בשטח של השירות עומדים בכל מה שמובטח בקמפיין המכירות שלו.

נתחיל בספוילר – התשובה היא בהחלט כן. על פניו נראה כי השירות המחזיק במעל 5,100 שרתים הפרוסים ב-61 מדינות מספק אפשרויות רבות ונרחבות ומספק שרתים ייעודיים לסטרימינג וטורנטים וכמו כן אמצעי אבטחה יוצאי דופן כמו הצפנה עוצמתית ברמה צבאים ומגוון פרוטוקולי בטיחות. כל אלו יחד, המאורגנים בממשק אינטואיטיבי ונוח לשימוש מציגים שירות ברמה גבוהה מאוד.

ביקשנו לבחון כאן, אמנם, את מכלול שירותי ספק ה-VPN הזה ברזולוציות הקטנות ביותר ולבדוק אם אכן הוא ראוי לתואר "הטוב מכולם".

בדיקת מהירות

כדי להבטיח שניתן יהיה ליהנות מכל הסטרימינג והורדות הטורנטים שרק ניתן להשיג דרך עקיפת הגבלות המיקומים, נדרש מהירות חיבור גבוהה ויציבה. לכן, באנו לבדוק את מהירות החיבור ואלו התוצאות:

ראשית, בחנו את הפונקציה האוטומטית הבוחרת עבורך את השרת המהיר ביותר שזמין כעת. על ידי חיבור לשרת זה חווינו ירידה של 3.73% בלבד במהירות ההורדה ו-5.56% בהעלאה. שיעור זניח למדי ויש שיאמרו שאף שואף לאפס.

בהמשך, בדקנו את השרת האמריקאי שהומלץ על ידי האפליקציה כמהיר ביותר.

Image result for NordVPN REVIEW

דווקא כאן חיכתה לנו אכזבה. המהירות צנחה ב-75.35% בהורדה וב-86.27% בהעלאה. למרות שמדובר בשרת מרוחק אשר צפוי שתהיה בו ירידת מהירות, התוצאות היו קיצוניות למדי.

לעומת זאת, כאשר בחרנו בעצמו שרת אמריקאי, המהירויות היו מעולות. מכאן ניתן ללמוד שהבחירות האוטומטיות של השירות הן לא בהכרח הטובות ביותר.

בסופו של דבר, NordVPN מספק את הסחורה ומאפשר לך להתחבר במהירויות נהדרות דרך שרתים יציבים ואמינים. רק צריך לזכור שלפעמים, מוטב לבחור את השרתים בכוחות עצמך.

כיצד מתמודד NordVPN עם סטרימינג?

NordVPN עמד בבדיקות הקפדניות ביותר שלנו ואפשר לנו להתחבר לנטפליקס ארה"ב, אנגליה, קנדה, צרפת, יפן וברזיל. כמו השרתים האדירה שמתעדכנת באופן תדיר שומרת אותו תמיד צעד אחד לפני ניסיונות ספקית הסטרימינג לחסום את חיבורי הVPN.

אפשרות ה-SmartPlay המוטמעת בכל השרתים, מבטיחה שתמיד ייבחר השרת הטוב ביותר

ומה לגבי פלטפורמות אחרות?

עמוד השאלות הנפוצות של החברה מסייע להתאים את הגדרות החיבור על מנת ליהנות מכל פלטפורמות הסטרימינג האהובות עליך בקלות וביעילות. הספק תומך ב-BBC, Hulu, אמאזון ונטפליקס בקלות.

אבטחה – האם NordVPN בטוח?

זהו אחד המאפיינים שהיה לנו הכי חשוב לבדוק מאחר ו-NordVPN מעידה על עצמה כספקית הבטוחה ביותר לגלישה באמצעותה. משרד הנהלת חשבונות שערך לאחרונה ביקורת חיצונית אישר כי מדובר בשירות המספק אבטחה ופרטיות בסטנדרטים הגבוהים ביותר. ניתן לקרוא את דוח הביקורת באתר שלנו.

הצפנה ברמה צבאית

הצפנת AES 256 ביט תבטיח כי פיצוח הנתונים שלך, אפילו אם האקר כבר הצליח ליירט אותם, יהיה פשוט בלתי אפשרי לחלוטין ויאפשר לך להתנהל באנונימיות ובסודיות מוחלטת, כפי שצפוי משירות VPN המגדיר את עצמו כבטוח והטוב בעולם.

עובד בסין!

שירות זה הוא אחד מהבודדים שהצליח לפתח את מערך הצנזורה המורכב והסבוך של סין, אחד מהמתקדמים בעולם. באמצעות ערפול שרתים מתקדם והצפנה איכותית, מדובר באחד הספקים הטובים ביותר להתחברות מתוך סין. חשוב מאוד לזכור, אמנם, כי יש לרכוש ולהתקין את השירות לפני הכניסה לסין, אחרת לא תהיה אפשרות להתקינו כלל.

שרתים אלה יעבדו מצוין גם במדינות אחרות המחילות צנזורה מחמירה כמו ערב הסעודית, איראן, מולדביה וכו'.

האם NordVPN  מאחסן נתונים?

פנמה, אשר אינה חלק מברית 14 העיניים ומבטיחה את הפרטיות שלך ללא חשש מריגול וסחר בנתוניך. כמו כן, בפנמה לא מוחל כל חיוב על רישום פעילותן המקוונת של חברות, כך שכש-NordVPN מתחייבים למדיניות איסור אחסון נתונים מוחלטת – הם מתכוונים לזה במלוא מובן המילה.

חסימת פרסומות

חבילת הCyberSec– המובנית, מאפשרת לחסום פרסומות ותוכנות זדוניות בלחיצת כפתור.

דרך החבילה, לא קפץ לנו אפילו חלון פרסומות אחד ואפילו ביוטיוב הצלחנו לצפות ללא כל פרסומת מרגיזה.

החבילה לא מציעה רק חסימת פרסומות, אמנם. היא מציעה אפשרויות אבטחה מתקדמות כמו הצפנת נתונים כפולה.

למה מתג השבתה כשאפשר לקבל שניים?

בנוסף למתג ההשבתה הסטנדרטי שינתק אותך מהאינטרנט במקרה של קריסת ה-VPN, ניתן גם להתאים מתג השבתה נוסף שיאפשר לך להפעיל בקלות תכונות אבטחה מתקדמות:

 • מעבר מהיר וקל בין פרוטוקולי אבטחה
 • הגדרות DNS מתקדמות ומניעת דליפה
 • שרתי Onion להגנה מרבית דרך Tor
 • כתובות IP ייעודיות סטטיות לשימוש באמצעים מאובטחים באופן קבוע

כיצד מתמודד NordVPN עם הורדת טורנטים

מתוך מעל 5,000 שרתים, כ-4,600 מהם תומכים ב-P2P ומאפשרים להוריד טורנטים במעל 46 מדינות.

שירות הפרוקסי SOCKS5 מאפשר לך להגדיר בקלות את תוכנת הטורנטים שלך ולהוריד במהירות חסרת תקדים ועם אבטחה מוגברת.

האם NordVPN נקנו על ידי חברה אמריקאית ומה זה אומר על אבטחת הנתונים שלנו?

שמועות רבות רצות לגבי העניין. נראה כי בעת רכישת מנוי לשירות או הורדת האפליקציה בחנות Play, רשומה החברה תחת השם CloudVPN. מדובר בחברה אמריקאית, מדינה החברה בברית חמש העיניים. הדבר מעלה תהיות רבות לגבי פרטיות הנתונים שלנו בעת השימוש בשירות.

כיצד בדקנו את העניין? ראשית, הפנינו את השאלה לשירות הלקוחות של NordVPN כדי להרוג שתי ציפורים במכה אחת, לבחון את עניין השירות האמריקאי ועל הדרך לבדוק כיצד מתמודד שירות הלקוחות עם שאלות מסוג זה. התגובה הגיעה תוך זמן קצר ועמה ההסבר: תשלומים המועברים לפנמה, בה ממוקמת החברה, מסומנים כתשלום חשוד ומעלים סיבוכים רבים. לכן, נעשה שיתוף פעולה עם חברה אמריקאית על מנת לקבל את התשלומים בצורה חלקה ונוחה שתאפשר להחזיק את החברה באופן יציב יותר.

המשכנו להעמיק בדבר, ואכן בכל רישום שמצאנו, השותפות עם CloudVPN רלוונטית רק בכל מה שקשור לתשלומים ורישום האפליקציה. הפעילות כולה מתרחשת מתוך פנמה ולכן גם מדיניות הפרטיות של החברה חלה רק על פי חוקיה. לכן, NordVPN בטוחה לגמרי לשימוש וגם התייחסות החברה השקופה והכנה מאפשרת לחוש ביטחון רב יותר.

כמה זה הולך לעלות לנו וכמה זה שווה?

זה כנראה החלק המרגש ביותר – למרות כל שירותי הפרימיום המובילים בתעשייה, הוא ממש לא אחד השירותים היקרים!

במידה ונתחייב לתקופת מנוי ארוכה, מדובר אפילו באחד מהשירותים הזולים והמשתלמים. גם משתמשים בתקציב מצומצם למדי יוכלו להרשות אותו לעצמם.

התחייבות להחזר כספי מלא

אמנם אין אפשרות לגרסת ניסיון חינמית, אבל השירות מציע החזר כספי מלא תוך 30 יום ללא כל שאלה, כך שניתן לנסות את השירות, על כל המאפיינים שבו ללא כל צמצום או הגבלה כפי שלרוב אנו עשויים להיתקל בגירסאות החינמיות, ולקבל החזר מלא על השירות ממנו נהנית במשך חודש.

בדקנו את ההתחייבות בעצמנו ואכן, ההחזר מובטח ללא כל שאלות או סיבוכים.

עם אילו מכשירים יעבוד השירות?

 • Windows
 • Mack
 • OS Linux
 • Andriod
 • iOS
 • Android
 • ראוטרים
 • תוספים לכרום ופיירפוקס
 • בלאקברי
 • ולמעשה כל פלטפורמה שקיימת בשוק.

ניתן להתחבר לעד ששה מכשירים בו זמנית על חשבון אחד.

שירות הלקוחות של NordVPN

אפיקי התמיכה הם מגוונים מאוד:

 • צ'אט חי מקצועי ואמין הפועל 24/7
 • מערכת הזמנת קריאות בכרטיסים
 • מדריכי פתרון בעיות ושאלות נפוצות מפורטים
 • אפשרויות תמיכה נגישות באתר ובאפליקציות כאחד

כשבדקנו את הצ'אט החי, זכינו למענה מקצועי, ידידותי ואדיב תוך דקות ספורות. התשובות שקיבלנו היו מפורטות, סבלניות ומכבדות.

גם בדוא"ל זמני התגובה הם מהירים מאוד ומציעים מספר פתרונות טכניים לכל תקלה על מנת לכסות את כל האפשרויות.

כל אלו הופכים את NordVPN לספקים עם שירות לקוחות מהמובילים בתעשייה.

חוויית משתמש

אז איך כל המאפיינים המתקדמים האלו באים לידי ביטוי בשטח, כלקוח שצריך להפעיל את כל אלו? במילה אחת – מושלם!

האתר נוח וידידותי למשתמש בצורה מופתית ואינטואיטיבית ומאפשר ללמוד על כל האפשרויות הזמינות בפניך, על אופני התשלום ועל היצע השרתים בקלות רבה.

הממשק נוח לשימוש והמעבר בין השרתים חלק ומהיר. תכונות אוטומטיות רבות כמעט ואינן משאירות מקום לבלבול ולסיבוכים ומשתמשים חדשים יוכלו להשתמש בשירות בקלות עד שילמדו להיכנס לנבכי האפשרויות המתקדמות יותר כמו השרתים המעורפלים והשימוש בפרוטוקול OpenVPN המציע פרטיות מוגברת.

מסקנות

לסיכום, אנו ממליצים על NordVPN בחום ומאשרים בכל לב שכל מה שמוצהר עליו הוא נכון. נתנו לו את הציון הגבוה ביותר עקב מספר סיבות:

 • אפס אחסון נתונים באופן מוחלט, כפי שנבדק בביקורת חיצונית ושמתאפשר באופן מלא עקב החקיקה בפנמה.
 • הצפנה בסטנדרטים הגבוהים ביותר
 • הכלי המושלם לטורנטים וסטרימינג
 • היכולת הייחודית לעבוד אתו מתוך סין.