נוקיה (Nokia) פותחת את תערוכת MWC בברצלונה ומכריזה באופן רשמי על ה-Nokia X, משפחה של מכשירי נוקיה לשוק הנמוך המבוססת על מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android).

Nokia X Pressמדובר בשלושה מכשירים: Nokia X, Nokia X+ ו-Nokia XL בעלי תג מחיר מפתה במיוחד שנע בין 89 יורו ל-109 יורו. המכשירים מבוססים על מערכת ההפעלה שהחברה הפינית מכנה Nokia X OS, גרסה של אנדרואיד אשר עברה התאמה משמעותית על-ידי נוקיה – בדומה למה שעשתה אמזון (Amazon) עם משפחת מכשירי ה-Kindle Fire – אשר כוללת את שירותי הרשת של נוקיה ומיקרוסופט (Microsoft) והוסרו ממנה שירותי הרשת של גוגל. מערכת ההפעלה מאפשרת להריץ יישומי אנדרואיד אשר יורדו מחנות היישומים של נוקיה או על-ידי הטענה של קבצי התקנה (apk) על-ידי חיבור למחשב האישי.

מכשיר ה-Nokia X מציע מסך מגע בגודל 4-אינץ' באבחנה של 480×800 עם פאנל IPS ומצלמה אחורית של 3-מגה-פיקסל וכאמור מחיר של 89 יורו. מכשיר ה-+Nokia X כולל מפרט משופר וכניסה לכרטיס זיכרון במחיר של 99 יורו. ה-Nokia XL כולל מפרט משופר, מסך בגודל 5-אינץ', מצלמה קדמית של 2 מגה-פיקסל לביצוע שיחות וידאו ומצלמה אחורית באבחנה של 5 מגה-פיקסל וישווק במחיר של 109 יורו. כל המכשירים מבוססים על Snapdragon FPUK כפול ליבה של קוואלקום (Qualcomm) וכוללים כניסת סים כפולה (Dual Sim).

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oUCEN-XvC7g