נוקיה תביא את טכנולוגיית ה-PureView שבמצלמת ה-Nokia 808 גם ל-Windows Phone, כך לפי הדברים של בכיר נוקיה, ריצ’רד קריס שאמר “זה לא ייקח זמן רב”. כך לפי המידע, נוקיה מפתחת בימים אלה מכשיר חדש למערכת של מיקרוסופט וכי היא תשתמש באותה טכנולוגיה שהביאה את 41 מגה פיקסל למצלמת ה-808 ובכך תציג את מכשיר ה-Lumia הראשון שלה עם מצלמה הטובה ביותר ב-Windows Phone.

ה-Nokia 808 שהוכרז ב-MWC בסוף פברואר מציג איכות שלא נראתה כמוה על גבי מכשיר סמארטפון. מצלמת ה-PureView בעלת 41 מגה-הפיקסלים, מסוגלת ללכוד תמונות רחבות בטכנולוגיה המכונה pixel over-sampling שלמעשה מצלמת תמונות בגודל סטנדרטי של 5 – 8 מגה פיקסל ומשתמשת בעדשה כדי לאחד 7 פיקסלים לאחד, כך היא מצליחה להפיק תמונות חלקות, ללא רעשי רקע וצבעים מושלמים. ניתן לבצע זום עד פי 3 לתמונה שצולמה מבלי לאבד אף פרט או טשטוש בתמונה או לחלופין לצלם תמונה ב-38 מגה פיקסל במצב המכונה Creative Shooting Mode ולהתמקד בחלק הרצוי בתמונה על ידי חיתוך וזום לאובייקט המצולם גם לאחר שהתמונה כבר צולמה. הפלאש מאחור הוא Xenon בשילוב LED וצילום הוידאו מספק עד 1080p.

להפתעת כולם, נוקיה בחרה דווקא במערכת ה-Nokie Belle (סימביאן לעבר) ולא ב-Windows Phone. במכשיר כיום נמצא בו מעבד 1.3GHz על גבי מסך 4 אינצ' 640×360, זיכרון 512MB ואחסון 16GB כאשר מחירו עומד סביב $700 בהזמנה מוקדמת.