נוקיה, יצרנית הסלולאר הפינית הנאבקת בימים אלה על עתידה, לא מתכוונת למות בקלות, ואם חשבתם שמכשירי סימביאן הבאים שלה הם צעד משמעותי – חשבו שוב:

לאחרונה צצו באתרים סיניים מפרטים חלקיים של מספר מכשירי S40 חדשים, המיועדים להחליף את קו המכשירים הזולים הנוכחי של החברה. תחילה עלתה שמועה כי לפחות דגם אחד יכיל מעבד במהירות 1GHz – אך היא נדחתה מיד ע"י רוב המדווחים בשל מופרכות-יתר. אך בימים האחרונים צצו תמונות של מכשיר אחר שהוכיחו כי הבלתי-יאומן אכן קורה.

אמרו שלום ל-Nokia C3-01.5, מכשיר הנראה כמעט זהה ל-C3-01 Touch&Type. הטלפון, שצולם במה שנראה כמו חנות או תערוכה מסוג כלשהוא, מוצג לצד מפרט המציין במפורש "מעבד 1GHz מהיר". במקביל פורסם כי גרסא חדשה של X3-02 (גם הוא מסדרת Touch&Type) תכיל גם היא מעבד 1GHz. כששני המכשירים מצורפים לשלל אישורים המופיעים באתר נוקיה אירופה ומכילים כעשרה מכשירים עתידיים בעלי שמות דומים למכשירי S40 קיימים – אין מנוס מלשער שנוקיה אכן מתכוונת להחליף את כל היצע הטלפונים שלה בכאלה המבוססים על מעבדים מהירים. ואם אתם תוהים למה בכלל צריך גיגה-הרץ מתחת למכסה המנוע של סימביאן40 – אתם לא לבד. (מקור)