למרות שהיה מדובר בסוד שכולם ידעו אותו, עד עתה לא הייתה הכרזה רשמית של נוקיה (Nokia) שהיא מתכוונת להשיק טאבלט שמבוסס על מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט (Microsoft), הלא היא חלונות 8. אבל כעת, יש הודעה רשמית של החברה, ויש אפילו פחות או יותר תאריך השקה רשמי.

מנהל נוקיה צרפת, פול אמסלם, אמר זאת מפורשות באירוע ההשקה הרשמי של מכשירי Lumia שנערך לאחרונה בפריס. "ביוני 2012 יהיה לנו טאבלט שפועל על מערכת ההפעלה חלונות 8", הוא הכריז.

כידוע מיקרוסופט לא תאפשר למכור טאבלטים תחת מערכת ההפעלה Windows Phone 7.5 אותה היא מייעדת לתחום הטלפונים החכמים בלבד. עם זאת, חלונות 8 תופץ בגרסאות שמתאימות למעבדי אינטל ומעבדי ARM, כשייתכן שחלק מהיישומים הקיימים עבור חלונות יותאמו לצורך הרצה גם בגרסת ה-ARM של מערכת ההפעלה החדשה. בכל מקרה, לא משנה באיזה מעבד תבחר נוקיה, היא תוכל להשתמש במערכת ההפעלה הבאה של ענקית התוכנה.

כזכור זו לא הפעם הראשונה בה נוקיה מנסה את כוחה בתחום המחשוב. בעלי זיכרון טוב יכולים לזכור שבעבר הלא רחוק הכריזה החברה על ייצור נוטבוק מתוצרתה, ואף הציגה דגמי אב בפני עיתונאים בכל רחבי העולם, כולל באירוע שערכה בישראל. עם זאת, הנטבוק איחר להגיע לשוק, והתמחור שלו היה גבוה, כך שבסופו של דבר נגנז הפרויקט. האם הפעם נוקיה תצליח ללכת עד הסוף בתחום שבו היא לא ממש מתמחה? יהיה מעניין לעקוב.