אתמול בערב התקיימה מסיבת עיתונאים של Apple שם סטיב ג'ובס הסביר על בעיות הקליטה של ה-iPhone 4 ותוך כדי גם הציג מכשירים של חברות מתחרות שלטענת אפל, חווים בעיות קליטה דומות בהתאם לצורת אחיזתם. החברות שצויינו הם RIM (בלאקברי), סמסונג ו-HTC, כאשר באופן מוזר ביותר Nokia לא נכללה ב"מסיבה" של Apple, זאת במיוחד לאחר שהגיבה בציניות על בעיות הקליטה. אך למרות הכל, Nokia לא רוצה לפספס את המסיבה ומפרסמת את התגובה הרשמית שלה לגבי בעיות הקליטה של ה-iPhone 4.

"הקליטה במכשירים סלולריים משתנה בדר"כ כאשר האחיזה במכשיר הסלולר היא צמודה או חזקה מידי, תלוי באיך בעל המכשיר מחזיק אותו בעת השיחה. בגלל הסיבה הזאת אנחנו מעצבים את המכשירים הסלולריים שלנו כל שיהיו מוכנים 'לכל תקרית אפשרית', וזאת הסיבה שגם בזבזנו מיליוני שעות מחקר כדי להבין כיצד אנשים משתמשים במכשירים סלולריים, זאת כדי לגלות איך הם מחזיקים את המכשיר שלהם, בכל דרך אפשרית, ובכך בעצם לעצב את המכשירים שלנו ע"פ צרכיו של הצרכן. אחת הפתרונות לבעיה זו שאנחנו ב-Nokia משתמשים בה זמן רב זה הצבת אנטנה גם בצד העליון של המכשיר וגם בצידו התחתון, על ידי בחירה זהירה של חומרים ושימוש שלהם בעיצוב המכני.

התגובה שלנו על כל המאורע הזה הוא ש"אנחנו מעדיפים קליטה טובה על פני עיצוב יפה וחדשני." כן, ככה זה צריך להיות, אבל אם אתה יכול למצוא דרך טובה לשלב בין עיצוב וקליטה, אז למה לא לתת לזה צ'אנס? כל אחד רואה את בעיית הקליטה של ה-iPhone 4 בדרך אחרת משלו, וגם אחרי התגובה של Apple בעניין, אנחנו בטוחים שכל אחד בחר את הצד שלו בכל העסק הזה, ולכן הפתרון של סטיב ג'ובס לבעיה לא ישנה את דעתכם. מה איתך? מה אתה אומר על כל העניין הזה?"

לסיכום, אפשר לומר שנוקיה זכתה לקבל פלוס אדיר בזה שאפל אפילו לא הייתה קרובה להזכיר אותה בכל מסיבת העיתונאים שנערכה אתמול. יש כאלה שיוכלו להעביר ביקורת על המוצרים שנוקיה משווקת לאחרונה, על זה ש"הם מיושנים ולא מתאימים לסטנדרטים הנוכחיים". אך על דבר אחד אי אפשר להתווכח: הקליטה המצוינת בכל המכשירים שלה, בין אם זה מכשיר High-End מתקדם או מכשיר שמיועד לשוק הנמוך