אין ספק שמסיבת העיתונאים של נוקיה (Nokia), או נכון יותר של HMD שרכשה ממנה את זכויות הייצור וההפצה, הייתה אחת המעניינות והמושכות ב-MWC הנוכחי ולו מהטעם הנוסטלגי. אז מה אפשר לומר אחרי שגולת הכותרת הייתה שהמכשירים שלה יהיו מבוססים על אנדרואיד נקי, ושהיא מציגה את התחייה של Nokia 3310 המיתולוגי שהיה הטלפון הכי מפורסם אי פעם של החברה הפינית?

החברה הציגה שני מכשירים חדשים. השלישי, Nokia 6 (נוקיה 6) שהוא נכון לעכשיו מכשיר הדגל של המותג, כבר הופץ לפני מספר שבועות במזרח אסיה אך כעת יופץ גם במערב. כזכור, הוא מגיע עם מסך בגודל 5.5 אינץ' ברזולוציית FHD, מערכת על שבב Snapdragon 430 לצד 3 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ו-32 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון, סוללה בקיבולת 3000 מילי-אמפר/שעה וחיישן טביעת אצבע להשלמת החבילה. המצלמה האחורית היא בגודל 16 מגה-פיקסל, והקדמית 8 מגה-פיקסל.

Nokia 5

לקראת התערוכה הכריזה החברה גם על דגם פרימיום בגוון שחור מבריק, בדומה ל-iPhone 7, כשזה יציע 4 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ו-64 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון. מחירו גם יהיה יקר יותר כשזה יתומחר ב-315 דולר לעמת הדגם הסטנדרטי שיתומחר ב-249 דולר.

המכשיר החדש הראשון שהוצג הוא Nokia 5 (נוקיה 5). זה יציע מסך בגודל 5.2 אינץ' ברזולוציה של האח הגדול בסדרה, מערכת על שבב זהה, אבל עם פחות זיכרון: 2 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ו-16 ג'יגה-בייט זכרון אחסון פנימי. גם חיישן טביעת האצבע הועלם. הוא אמור להיות מתומחר ב-200 דולר ויופץ בארבעה צבעים עם מצלמת 13 מגה-פיקסל מאחור ו-8 מגה-פיקסל מקדימה.

קרא עוד:  כמובטח: וואן פלוס שחררה עדכון גדול עבור OnePlus 7 Pro - בעיקר עבור הצילום
Nokia 3

Nokia 3 (נוקיה 3) יצויד במסך 5 אינץ' ברזולוציית HD בלבד, ויגיע עם תצורת זיכרון כמו ה-Nokia 5. המערכת על שבב היא MTK6737 של מדיה-טק (MediaTek) ויש מצלמה באבחנה של 8 מגה-פיקסל מקדימה וגם מאחור. הוא יימכר במחיר של 147 דולרים.

המכנה המשותף לכל שלושת המכשירים הוא כמוזכר לעיל, אנדרואיד 7.1.1 מהקופסה ונקי, מה שיבטיח לרוכשים עדכונים מלאים ומהירים. בנוסף שלושת המכשירים יזכו גם לעוזרת הווירטואלית החדשה, Google Assistant, שהוצגה בכנס I/O האחרון של גוגל.

Nokia 3310: טעם נוסטלגי

המכשיר החדש-ישן, דומה במספר מובנים למכשיר המיתולוגי שהושק בשנת 2000, אבל כמובן עם כמה שינויים. כדי להתאים עצמה לשנה הנוכחית בה אנו חיים, ציידה HMD את Nokia 3310 במסך QVGA צבעוני בגודל 2.4 אינץ' לצד מצלמה אחורית באבחנה של 2 מגה-פיקסל. היא שילבה אף את המשחק סנייק שהפיג שעות רבות של שעמום – לפחות בתקופה ההיא. בנוסף ניתן אף למצוא חריץ להרחבת כרטיס זיכרון.

להבדיל מהמכשיר שהושק לפני 16 שנה, רוכשיו של המכשיר העדכני יותר יזכו למכשיר קל יותר, דק יותר ואף לפינות מעוגלות – כי בכל זאת אנחנו כבר בשנת 2017. בנוסף, Nokia 3310 ירוץ על תוכנת ה-30+ של נוקיה לצד מגוון האפשרויות המוכרות מהמכשיר הקודם. המחיר 52 דולרים.

MHD לא מסרה מי יהיו המדינות בהן יופצו המכשירים החדשים, אך אלו צפויים להתחיל להימכר החל מהמחצית השנייה של השנה הנוכחית.

קרא עוד:  ה-Redmi K20 הוא מעתה Mi 9T שבדרך לישראל

הצצה ראשונה: מכשירי האנדרואיד החדשים של נוקיה