אמנם בעולם חנות ה-App Store נחשבת לגדולה מכולם כשלאחריה היא חנות האנדרואיד, אך כשהאייפון לא בסביבה והאנדרואיד רק החל להגיע, חנות האפליקציות של נוקיה היא הגדולה ביותר בסין, כך על פי מחקר של חברת מחקר סינית.

לחנות היישומים של נוקיה גלשו 65.2% מכלל משתמשי הסלולר בסין ב-2010, שזה ה-מ-ו-ן ביחס לכמות המשתמשים במכשיר סלולרי במדינה (600 מיליון!). מיד אחריה ולא בהפרש גדול נמצאת חנות ה-Mmarket השייכת למפעילות הסלולר הסיניות עם 57.7% מכלל המשתמשים (חלק מהמשתמשים נכנסים למספר חנויות), ובהפרש ניכר נמצאת ה-Android Market עם 13.3% מהמשתמשים. אם שאלתם את עצמכם היכן ממוקמת אפל, אז היא רק במקום הרביעי עם 9.4%, זאת אחרי החנות של מיקרוסופט Windows Marketplace עם 11.5% מכלל המשתמשים.

יש לזכור כי אופן השימוש של הלקוח הסיני שונה מאוד מהלקוח המערבי, שם לא מעט יישומים ומשחקים מגיעים יחד עם המכשיר עצמו וכן המשתמשים מרבים לשלוח הודעות SMS רבות ושימוש בתוכנות למסרים מידיים שלא דורשות חיבור דור 3 מהיר. (מקור)

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.