באירוע Nokia World שהתרחש היום בלונדון, חשף סטיבן אלופ, מנכ”ל נוקיה את מכשיר הדגל הראשון של החברה המבוסס על מערכת Windows Phone ולאלופ ציפיות רבות משיתוף הפעולה עם מיקרוסופט שיוצא היום רשמית לפועל.

המכשיר שדלף מספר פעמים בעבר נראה דומה מאוד ל-N9 שהושק ונמכר בימים אלה באירופה, המיוצר מאותו חומר עמיד (פוליקרבונט), עיצוב זהה ויפיפה ובעל מפרט דומה אך משודרג. כחלק מהעיצוב, מסך המכשיר בולט במעט החוצה וכמצופה, הוא מסוג ClearBlack AMOLED, וגודלו 3.7 אינצ’ 480×800. הוא פועל על מעבד 1.4GHz יחד עם זיכרון 512MB RAM ו- 16GB זיכרון פנימי, מצלמה 8 מגה פיקסל מסוג Carl Zeiss הנתמכת עם חיישן f/2.2 וזוג לדים לפלאש. עוביו עומד על 12.1 מ”מ ובמשקל כולל של של 124 גרם. נוקיה גם מאמצת לראשונה את חריץ ה-microSIM במקום כרטיס ה-SIM הגדול, וממש כמו במכשירי האייפון נזדקק לכרטיס SIM ייעודי, שכבר חברות הסלולר מוכנות לכך.

לא רק חומרה
נוקיה מרכזת מאמצים לפיתוח ה-Windows Phone וכחלק מכך ה-Nokia 800 יגיע עם מגוון יישומים ותכנים. ה-Nokia Drive יספק למשתמתמשים את תוכנת ניווט Nokia Maps שהייתה עד כה במכשירי סימביאן ותתמןך גם בניווט במצב Offline, ה-Nokia Music עם Mix Radio יאפשרו למשתמשים להאזין למוזיקה בסטרימינג מבלי צורך בהרשמה או הורדה וליצור לעצמם ערוץ רדיו מותאם אישית.

כל זאת בנוסף לקיים כיום במכשירי Windows Phone בעדכון Mango כמו ה-People Hub, Pictures Hub, Microsoft Office Hub, דפדפן האינטרנט IE 9, שירותי ה-Xbox Live, כונן אחסון ברשת SkyDrive עד 25GB ועוד.

קרא עוד:  משחקי ה-ROG: אסוס תהיה הראשונה להשתמש ב-+Snapdrgaon 855 בטלפון המשחקים שלה

סטיבן אלופ, נשיא ומנכ"ל Nokia, אמר: "לפני שמונה חודשים הצגנו את האסטרטגיה החדשה שלנו, והיום אנחנו מציגים יישום ברור של האסטרטגיה הזו בפועל. אנחנו משלבים חדשנות בכל הפורטפוליו  שלנו, החל מחוויות חדשות בסמארטפונים ועד לטלפונים ניידים חכמים יותר". עוד הוסיף: "אנחנו מוציאים לשוק מכשירים חדשים ומושכים, תוך זמן קצר מתמיד. אני גאה במיוחד במכשירים החדשים הללו ובאנשי Nokia, שהפכו אותם למציאות".

Nokia Lumia 800 צפוי להימכר באירופה כבר החודש במחיר של $580 ואילו בארה”ב ואסיה הוא יגיע בתחילת 2012 וכבר זמין להזמנה באתר נוקיה, כרגע אין מידע לגבי שיווקו בישראל בשל חוסר התמיכה בעברית.