נוקיה (Nokia) מאשרת בהודעה רשמית את רצונה לחזור לשוק הטלפונים ברבעון האחרון של 2016, וזאת בניסיון לתת תשובות לגל הספקולציות, ההערכות וההדלפות בנושא שהופיעו בכל אמצעי המדיה.

תחת הכותרת 'התגובה של נוקיה לספקולציות במדיה אודות מכשירים ניידים', כתב הד'ובר של החברה, רוברט מורלינו שהתשובה לשאלה האם החברה תחזור לייצר מכשירים ניידים מורכבת.

לדבריו, הסיבה לכך שמדובר בנושא מורכב היא שהחברה, בעת המכירה של חטיבת הטלפוניה למיקרוסופט (Microsoft) באפריל 2014 מכרה למעשה את כל מה שקשור לתחום, כולל כל יכולות הייצור, השיווק וההפצה לערוצים, יכולות בלעדיהם החברה לא תוכל לחזור לבדה לשוק הזה.

מכיוון שכך, הנתיב הנכון, על פי נוקיה, לחזרה לשוק הזה היא באמצעות שימוש במודל של חלוקת הרשאות למותג. אם תרצו, מדובר פחות או יותר בשיטה בה משתמשת גוגל (Google) עבור סדרת מכשירי ה-Nexus שלה: היא מתכננת, או לפחות מאשרת את התכנון, אבל את המכשירים מייצרות חברות אחרות. במקרה של נוקיה אומרת החברה במפורש שכדי שהיא תחזור לשוק היא צריכה למצוא שותף שיהיה אחראי לכל הייצור, המכירות, השיווק והתמיכה ללקוחות.

"אם וכאשר נמצא שותף בקנה מידה עולמי שיכול לקחת על עצמו את הדברים הללו, אנחנו נעבוד עמו בשיתוף פעולה קרוב כדי להנחות את התכנון ואת הטכנולוגיה המבדלת, כמו שעשינו במקרה של הטאבלט Nokia N1", הוא כתב.

(מקור)

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.