נוקיה ואינטל הכריזו יחדיו על עבודתם המשותפת כדי ליצור מערכת הפעלה משותפת שתשרת גאדג’טים שונים, סלולר ומחשבים ניידים. הפלטפורמה החדשה מבוססת על בסיס של מערכת Moblin שהוצגה לא מכבר ומשלבת את מערכת ה-Meebo המוכרת מ-Nokia N900. המערכת תיקרא MeeGo ותציע פלטפורמה יחודית שתשלב את חנויות האפליקציות של החברות Nokia Ovi ו-Intel AppUp Center ותתאים את עצמה בהתאם למכשיר שברשותכם (טאבלט, סמרטפון וכו’). Meego תוכל לרוץ גם על ארכיטקטורה x86 כדוגמת מעבדי ה-Atom של אינטל, וגם על מעבדי ARM המשמשים כיום מכשירי סלולר רבים. “החזון שלנו לתקשר בין המכשירים שלנו אם זה בבית, ברכב, במשרד או אצלכם בכיס מתקדם צעד גדול היום עם הצגת מערכת ה-MeeGo,” אומר נשיא אינטל Paul Otellini. “זהו צעת מהפכני ביחסנו עם נוקיה. השילוב של שני הנכסים החשובים הללו לפלטפורמה אחת פתוחה היא קריטית כדי שנוכל לספק חווית משתמש טובה על גבי מגוון מכשירים וכדי לזכות בתמיכת התעשיה”.

למרות ההכרזה של נוקיה, היא הודיעה כי מערכת הסימביאן הוותיקה לא תוזנח ותמשיך ותשקיע בה, אולם לגבי ה-Maemo עתידה אינו בטוח. שיתוף הפעולה בין החברות יניב מכשירים ראשונים כבר בחציון השני של השנה אשר ירוצו על מערכת ה-Meego (אתר Meego)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.