הטלפון החדש של HMD Global, ה-Nokia 9 PureView, הולך ומצטייר כאחד מהטלפונים היותר מעניינים שיוצגו ב-MWC 2019 בסוף החודש. אבל עד למסיבת העיתונאים כנראה כבר לא יהיה יותר לחברה ממש מה לחדש, במיוחד אחרי שהאתר 91mobiles חשף את תמונות היח"צ הרשמיות והראשונות של הטלפון מעורר הציפיות.

מה שבולט כמובן יותר מכל הוא מערך חמש המצלמות מאחור, אבל בכך אין ממש חדש. עוד אפשר ללמוד מהתמונה הזו שב-HMD לא ממש רצים לאמץ פאנל קדמי שמציע יחס מסך לגוף גבוה במיוחד. המראה של המכשיר סטנדרטי למדי, ולמעשה די מיישר קו עם העיצוב של רוב מכשירי החברה כולל שול יחסית גדול למעלה ולמטה. עם זאת יש חיישן טביעות אצבע מתחת למסך, ובאופן מוזר החברה העבירה את הלוגו של Nokia למעלה במקום להשאיר אותו למטה במרכז.

ארבע המצלמות מאחור יהיו מצוידות בחיישנים בגודל של 16, 16, 8 ו-5 מגה-פיקסל כשהחמישית היא עדשת מונוכרום להוספת פרטים לתמונות, עם עדשות של צייס (Zeiss). את 'הפרח' משלימים מבזק ה-LED וחיישן מיקוד אוטומטי עצמאי. המצלמה מקדימה, דרך אגב, אמורה להיות עם חיישן 12 מגה-פיקסל.

מסך ה-AMOLED של Nokia 9 PureView יהיה בגודל 5.99 אינץ' ברזולוציית 2K, והוא יהיה מבוסס על Snapdragon 845. הוא יגיע עם 6 גיגה-בייט זיכרון עבודה ועם 128 גיגה-בייט זיכרון אחסון מובנה. הסוללה תציג נפח עבודה של 4,150 מילי-אמפר/שעה עם תמיכה בטעינה מהירה בתקן Quick Charge 3.0.

קרא עוד:  בשל מגבלות אפל, אלפי מכשירי iPhone נזרקים לפח בכל חודש

כזכור אירוע ההכרזה של הטלפון אמור להתרחש עם פתיחת התערוכה, ב-24 בפברואר.