סיטואציה: חזרתם הביתה עמוסים בשקיות מהסופר, כאשר לא נותר מקום בידיים ומרגישים שעוד שנייה הכל נופל. עכשיו נסו להוציא את המפתח מהכיס ולפתוח את הדלת בלי להפיל אף שקית. הצלחתם? פרויקט באתר מימון המונים קיקסטרטר חדש בשם Noki הופך את המנעול המכאני והמיושן לדיגיטלי ועדכני, אבל בניגוד למנעולים חכמים אחרים – הוא גם יפתח לכם את הדלת כשאתם מגיעים הביתה.

מי צריך מפתחות?

המנעול החדש נראה לכאורה פשוט: קופסה שחורה המתלבשת על חור המפתח בצידו הפנימי שדלת, כמה נורות צבעוניות, כפתור עגול וזה פחות או יותר נגמר כאן, אלא שברגע שמתבוננים באפליקציה מגלים עולם ומלואו. המנעול מתממשק למעשה עם הסמארטפון באמצעות תקשורת WiFi או Bluetooth ודרך איכון GPS שבטלפון הוא מזהה כאשר הגענו הביתה ופותח את המנעול בלי שנצטרך לגעת במפתח.

דרך האפליקציה ישנה אפשרות להוסיף את שאר חברי המשפחה, ואם נרצה גם חברים שיוכלו לפתוח בעצמם את דלת הבית באמצעות קוד אישי, ודרכה גם ניתן להתבונן מי נכנס לארונה לבית, מצב המנעול (שכחתי לנעול את הדלת?), התראות שונות ועוד. בחברה מרגיעים ואומרים כי מדובר בפרוטוקול מוצפן ברמה הכי גבוהה וכי כרגע, הוא אינו מאפשר שליטה דרך האינטרנט מרחוק, אלא ניתן להתחבר למנעול רק כאשר אתם בסביבתו, אבל גם זה יגיע בהמשך.

מחירו של ה-Noki, זאת לאחר שהצליח להשיג את סכום המימון שאותו הוא דרש (125 אלף יורו), הוא החל מ-99 יורו, אך נכון לעכשיו נמכרו כל ההצעות הקודמות ומחירו מתחיל ב-139 יורו, שהם כ-600 שקלים. יש לציין כי התאמתו היא לדלת סטנדרטית, ואנחנו לא בטוחים שהוא מתאים לשימוש עם דלתות הרב-בריח בישראל.

קרא עוד:  סקירה: Aqara G2 של שאומי - מצלמה לבית חכם

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.