שנתיים לאחר ההשקה הכושלת של המשחק No Man's Sky, השיקו המפתחים עדכון גדול הנושא את השם 'Next' שהביא עימו יכולות אותן הבטיחו טרם יציאת המשחק. עתה נראה כי סוף סוף יש על במה להתגאות ומפתחי המשחק הצליחו להפוך הביקורת סביב המשחק משלילית לחיובית.

בשנת 2016 הכותר No Man's Sky של אולפן הפיתוח Hello Games היה נראה כמשחק המבטיח של השנה כשעל גבי בימות כנסים מפתחי המשחק הבטיחו לשחקנים יקום אינסופי פתוח לחלוטין. בעזרת מערכת המייצרת כוכבים, צמחייה ויצורים שונים, ישנם כמות אינסופית של כוכבי לכת אותם ניתן לחקור ביחד עם שחקנים נוספים. המשחק הושק אז כבלעדי לקונסולת ה-PlayStation 4 ולמחשב האישי, אך לדאבונם של הרוכשים אלו גילו כי הבטחות לחוד ומציאות לחוד כשהיקום וכוכבי הלכת היו סתמיים לחלוטין והיכולת לשחק עם שחקנים נוספים כלל לא הייתה קיימת.

השחקנים הזועמים הוציאו את חמתם ב-Steam, החנות המקוונת לרכישה של משחקים על המחשב האישי, שבמקרה הטוב העניקו למשחק ביקורת שלילית ובמקרה הרע ביקשו החזר כספי מלא. שהדבר הוביל ל'הכתמת' דף החנות של המשחק בו היה ניתן לראות כי הביקורות סביב המשחק הינן 'שליליות ברובן'.

כעת, בצמוד להשקת המשחק על גבי קונסולות ה-Xbox One, השיקו מפתחי המשחק גם את העדכון Next, זה מוצע להורדה באופן חינמי וזה מביא עימו מספר רב של שיפורים. החברה עבדה על תצוגה גרפית עשירה יותר, מנוע תאורה משופר, שיפור במערכת יצירת העולמות, שיפור במערכת בניית הבסיסים וכו', כשגולת הכותר בעדכון היא כאמור היכולת לשחק עם שחקנים נוספים.

קרא עוד:  לכבוד חגיגות 11 שנים לחנות האפליקציות: אפל מחדשת את המשחק הראשון שלה

בזכות השינוי הרחב, נראה כי שחקני המשחק מעודדים שכן כעת דף החנות ב-Steam מציג כי הביקורות האחרונות אודות המשחק הן חיוביות במיוחד, כשכלל הביקורות הפכו מ'שליליות ברובן' ל'מעורבות'.

אם לא די בכך, נראה כי בעקבות העדכון הגדול המשחק אף זכה לעניין מחודש כשזה התברג לרשימת עשרת המשחקים הפופולריים ביותר השבוע. No Man's Sky התמקם במקום השישי עם שיא של 60,552 שחקנים ששיחקו בו יחדיו באותו רגע נתון. את ההישג חגג המפתח שון מארי בטוויטר כאשר צייץ "מעולם לא חשבתי שנגיע הנה, שנתיים מאוחר יותר No Man's Sky הוא אחד מהמשחקים הפופולריים ביותר השבוע, כשכל יום מציג מספרים גדולים יותר מקודמו".

צפו בסרטון ההשקה של No Man's Sky Next

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.