צמיד ניטור וספורט NO.1 F1 Fitness Tracker SmartBand

מאז שהציגה שאומי (Xiaomi) את צמיד הניטור Mi Band, יצרניות רבות הלכו בעקבותיה והשיקו מוצרים דומים וזולים אף הם. אחת מהן היא היצרנית NO.1 שהשיקה את F1, צמיד כושר המציע מסך גדול מהמקובל וזמן סוללה רב.

צמיד סיני וזול

NO.1 F1 הוא צמיד כושר המציע את שלל התכונות המוכרות: ספירת צעדים (פדומטר), מדידת דופק בזמן אמת, ניטור איכות שינה, התראות ברטט כאשר ישנה שיחה חדשה והצגת התראות והודעות מהנייד. אלה המאפיינים שכנראה נמצא כמעט בכל צמידי הניטור השונים שיש כיום בשוק.

אבל, יש מספר הבדלים המבדילים את F1 מ-Mi Band 2 ובראשם הוא המסך שלו הגדול בהרבה. כך הוא מציג מידע רב יותר, וגם הוא רחב הרבה יותר – 0.91 אינץ' לעומת 0.42 אינץ' של Mi Band. מלבד זאת, מדובר במסך OLED בצבע תכלת בגוון בהיר, אם כי קשה לומר שבהירות שלו טובה מאשר זו של שאומי.

על הצג נוכל לצפות בשעה הנוכחית, מצב הסוללה, התאריך של היום והאם ה-Bluetooth מחובר. כל זה רק במסך אחד. לחיצה על המסך או החלקה למטה תעבור בין המסכים השונים והקבועים שם נוכל לצפות במרחק אותו עברנו, מספר הצעדים והדופק העכשווי. לא מצאנו אפשרות לסובב את התצוגה, כך שהיא מוצגת רק במצב מאוזן וחבל שכך.

NO.1 F1 Fitness Tracker SmartBand

התפעול של הצמיד נוח למדי, בזכות העובדה כי הוא משלב מסך מגע. יש גם כפתור בחלק התחתון שלחיצה עליו מפעילה את הצג ולחיצה ארוכה מכבה אותו, מה שאין בצמיד של שאומי. לעומת זאת, לא ניתן לפרק את הצג מרצועת הסיליקון או לחליף רצועות, שזה חסרון משמעותי.

קרא עוד:  סקירה: SteelSeries Apex Pro - מקלדת גיימרים למתקדמים בעיצוב מיוחד

ה-NO.1 F1 מעט יותר גדול מאשר Mi Band כך שהרצועה הזו אינה מתאימה לבעלי גוף קטן. כן נוח שהסגירה של הרצועה היא באבזם סטנדרטי כמו שעון, כך שהסבירות כי זו תיפול בלי שנרגיש נמוכה מאוד. החסינות למים ואבק בתקן IP68 מאפשר להיכנס עם הרצועה לבריכה או לים ופשוט לא להוריד אותה גם במקלחת.

אפליקציה מאכזבת

מבחינת האפליקציה, NO.1 F1 אינו שונה ממתחריו. יש אפליקציה לאנדרואיד ו-iOS, כאשר הזיווג מתבצע בקלות דרך Bluetooth. בחלק התחתון של הרצועה וגם במדריך למשתמש ישנו קוד QR המפנה להורדת האפליקציה לטלפון במהירות יחסית.

מההתרשמות שלנו, האפליקציה בסיסית בהשוואה ל-Mi Band והממשק שלה לוקה בחסר. ניתן לסכרן דרכה את הנתונים מהצמיד לטלפון, לשתף ולשנות את ההגדרות. כך נוכל לדוגמה להגדיר אלו יישומים יוכלו לשלוח לנו התראה למסך הצמיד, אולם אלה יוצגו על צג הרצועה למספר שניות בסמליל של פעמון. כלומר בקבלת ההתראה לא נוכל לדעת האם זה וואטסאפ, פייסבוק או ממקור אחר, זאת בניגוד לצמיד של שאומי.

כן ישנה אפשרות לעקוב אחר איכות השינה שלנו ולבדוק כמה זמן באמת ישנו שינה עמוקה, להגדיר כל כמה זמן הצמיד יזכיר לנו לקום מהכיסא, לאתר את הצמיד מרחוק במקרה ששכחנו אותו בקרבת מקום או אפילו לשקשק כדי לצלם תמונת סלפי במצלמה שבטלפון.

בכל הנוגע למד הדופק, בחנו אותו בזמן אימון מול הצמיד של שואמי. התאכזבנו לגלות כי המספרים שהוא הציג שונים מהנתונים המוכרים לנו ובהפרשים לא קטנים. למרות כי הצמדנו את הרצועה לגופנו בכוח – עדיין הנתונים היו שונים. דרך האפליקציה ניתן להגדיר ביצוע מדידות אחת לכמה דקות ולצפות לאחר האימון בנתונים על ציר הזמן.

קרא עוד:  סקירה: Star Wars Jedi: Fallen Order - לא רק למעריצים

היתרון הבולט הנוסף של NO.1 F1, אחרי המסך, היא הסוללה. בניגוד לצמידים אחרים, צמיד הניטור הזה מגיע עם סוללה בהספק 230 מיליאמפר. זה פי שלוש ויותר מהמקובל בשוק. מה שאומר כי צריך להטעין אותו אחת לחודשיים וזה כשלעצמו מרשים למדי. אנחנו כתבנו את הסקירה הזו לאחר כחודש שהשתמשנו בו ועוד נותר לנו 40% מהסוללה.

השורה התחתונה

NO.1 F1 הוא צמיד ניטור המציג מספר יתרונות על Mi Band 2 כמו מסך גדול ומפורט סוללה שמחזיקה הרבה יותר. גם האפשרות למדידת דופק בכל זמן מוגדר מאוד שימושית במיוחד בזמן האימון, רק חבל שהנתונים לא אמינים מספיק.

מחירו של NO.1 F1 הוא 23.99 דולר, שזה כ-95 שקל והוא זמין לרכישה באתר GearBest בצבע כחול או כתום.