חברת שיואמי (Xiaomi) ידועה ברחבי סין לא רק כיצרנית מכשירי סלולר אלא גם כיצרנית גאדג'טים וטכנולוגיה. היום היא הוכיחה את זה שוב כשהציגה גאדג'ט חדש בשם Ninebot Mini, אשר אמור להיות סוג של מתחרה לסגווי אם כי מדובר בשיתוף פעולה עם חברה שייצרה את הכלי המקורי.

ה-Ninebot Mini הוא לא רק קטן יותר בהשוואה לסגווי הרגיל (הגלגלים שלו קטנים יותר ואין לו מוט ניווט), הוא גם קל יותר (שוקל 12.8 קילו בלבד) ובעיקר – זול יותר. מחירו יעמוד על כ-314 דולר בלבד, שהם אחוז קטנטן ממחירי הסגוואי הרגיל.

מבחינת תפעול, הוא מתפקד בדיוק כמו סגווי רגיל – משתמש במשקל הגוף כדי לנווט קדימה או אחורה, כאשר הרגליים מסוגלות להטות אותו ימינה או שמאלה. שאומי טוענת כי הוא מסוגל להגיע למהירות של 16 קמ"ש, ולמרחק של 22 קילומטרים בהטענה אחת בלבד, ואף ניתן לשלוט בו באמצעות הסמארטפון. בנוסף מוכרת החברה אביזרי בטיחות כמו קסדה, מגני ברכיים וידיים במחיר של 27 דולר.

כאמור, מדובר בשיתוף פעולה של שאומי עם חברת Ninebot, שבחודש אפריל האחרון רכשה בעצמה את חברת Segway. כך שבפועל מדובר על אותה יצרנית של הסגווי, שיוצאת במותג אחר כדי לבדל את עצמה. טרם ידוע מתי ה–Ninebot Mini יהיה זמין לרכישה.