נדמה שהטרנד הנוכחי בעולם הצילום הוא האפשרות לצלם ב-360 מעלות. לאחר ששמענו על מוצרים רבים שעושים פעולה דומה – הגיעה גם תורה של יצרנית המצלמות ניקון (Nikon) להכריז על מצלמת אקסטרים המצלמת וידאו 4K וסטילס ב-360 מעלות. ההשקה צפויה לאביב הקרוב, אך טרם ידוע היכן היא תימכר ומה יהיה מחירה.

nikonKeyMission360_front_right_2.lowניקון מציגה את המצלמה החדשה, ששמה KeyMission 360, בתערוכת CES 2016 המתקיימת בימים אלה בלאס וגאס. מדובר בריבוע קטן הכולל 2 עדשות בעלות שדה ראייה רחב וממוקמות משני צידיה של המצלמה. בכך, מצלמת המצלמה כמעט את כל המתרחש סביבה.

בנוסף, משתייכת KeyMission 360 לסדרה חדשה של מצלמות אקסטרים מבית ניקון. מתוקף כך יש לה מאפיינים רבים המתאימים לתנאי השטח שבהם ישתמשו בה, כמו עמידות לנפילות מגובה 2 מטרים, עמידות בפני מים עד לצלילה בעומק 30 מטרים ומנגנון הגנה אלקטרוני בפני רעידות.

עם כניסתה של ניקון לתחום מצלמות האקסטרים היא מתחרה בשחקנית הגדולה בתחום – חברת גו-פרו (GoPro). גם חברת סוני (Sony) נכנסה לעולם צילומי האקסטרים וישנן עוד שחקניות קטנות בשוק. עם זאת, אף חברה עוד לא הכריזה על מצלמה כה קטנה המסוגלת לצלם וידאו ב-360 מעלות.

ניקון טרם פרסמה פרטים רבים על המוצר החדש. כאמור, אנו עוד לא יודעים מה יהיה מחירו והיכן יהיה ניתן לרכוש את המצלמה החדשה. גם פרטים טכניים רבים עדיין מסקרנים אותנו כדוגמת אורך חיי הסוללה ומהו שדה הראייה של העדשות המיוחדות. בכדי לספק קצת מהסקרנות הזו שחררה ניקון סרטון 360 שערכה באמצעות אב-טיפוס של ה-KeyMission 360.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.