לפני שהושק ה-Nexus 6 טענו השמועות כי גוגל (Google) תצייד את המכשיר גם בקורא טביעות אצבע וכך תיישר קו עם אפל (Apple), סמסונג (Samsung) ואפילו וואווי (Huawei) שציידו מכשירים שלהן בחיישן הזיהוי הביומטרי. למרבה האכזבה, כשהושק מכשיר הפאבלט, הוא לא כלל חיישן שכזה.

אך נראה כי יש שמץ של אמת בשמועות. תמונות חדשות שעלו ל-Sina Weibo, או שירות ה-'טוויטר' הסיני אם תרצו, חושפות אב-טיפוס של ה-Nexus 6 עם כיתוב הטוען לקיומו של קורא טביעות האצבע. נראה כי גוגל ומוטורולה (Motorola) בחנו אפשרות לשלב את החיישן מתחת המצלמה כשהוא 'מוסתר' מאחורי הגומה עם לוגו ה-'M' של מוטורולה.

כאמור, בסופו של דבר הפאבלט של גוגל הושק ללא החיישן. לא ידוע מדוע בחרה החברה לוותר על הרעיון לשלב חיישן שכזה – האם מאחר שגרסה 5 של אנדרואיד (Android) לא תמכה בקורא טביעות אצבע, או שמה החיישן אותו בחנו הציע חווית שימוש נחותה באופן משמעותי מזה של המתחרים, שכן החברה שמייצרת את החיישנים שנבדקו נקנתה על-ידי אפל. בכל אופן על פי השמועות מהעת האחרונה דגם 2016 של מכשיר ה-Nexus 5 אכן יצוייד בחיישן כזה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.