מבחן ביצועים ראשון חושף כי מכשיר הנקסוס הבא יהיה מהיר במיוחד, זאת אם להאמין לנתונים שעלו אמש לרשת, המציגים תוצאה של 85,530 נקודות במבחן ה-AnTuTu, מבין הציונים הגבוהים ביותר עד היום. כך לדוגמה, המכשיר שעמד בראש טבלת התוצאות, ה־Galaxy S6 קיבל 68,157 נקודות.

שמועות רבות הופצו לאחרונה בנוגע לזהותו של מכשיר נקסוס הבא כאשר הדיווחים האחרונים רמזו כי השנה גוגל תשיק שני מכשירי נקסוס חדשים אשר ייוצרו על ידי שתי חברות שונות. אותן חברות אמורות להיות ככל הנראה LG, ולראשונה חברה סינית – Huawei. על פי הדיווחים, המכשיר מבית LG יכלול תצוגה בגודל 5.2 או 5.5 אינץ' ברזולוציית QHD ועשוי להכיל את ערכת השבבים Snapdragon 808, מה שלא ממש תואם את תוצאות ה-AnTuTu שעלו לרשת. לעומת זאת, המכשיר של Huawei צפוי לכלול מסך באותה רזולוציה אך בתצוגה מעט גדולה יותר העומדת על 5.7 אינץ' ולהכיל ערכת שבבים מתקדמת יותר דוגמת Snapdragon 810 ו-2 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה, שוב לא תואם את המספרים שאנחנו מכירים. לכן, ייתכן כי מדובר דווקא בדגם החדש מבית Qualcomm, ה-Snapdragon 820.

הפרטים כאמור רחוקים מלהיות שלמים, כמו גם תוצאות המבחן שפורסמו הינם צילום מסך ולא עלו לאתר של AnTuTu, ולכן קשה לדעת את מקורם ואמינותם. כן ניתן להבחין כי שמו של המכשיר ייקרא Nexus 5 2015, כפי שעשתה עם טאבלט ה-Nexus 7.

עדכון: בהדלפה של איוואן בלאס (הידוע בכינויו Evleaks) נטען כי הנקסוס הבא יצויד במסך 5.7 אינץ' QHD, וגוף מתכתי, לערך כפי שכבר שמענו, אבל הנה הוא מחזק את הערכות כי אכן המכשיר יגיע עם שבב ה-Snapdragon 820, מה שמסתדר לנו מאוד עם התוצאות שקיבלנו כאן בשמועה. המכשיר צפוי לצאת ברבעון הרביעי השנה.