הדלפות ושמועות הם כבר עניין שבשגרה בכל הקשור למכשירים עתידיים בתקופה האחרונה ואת ההדלפה היומית תופסת הפעם שמועה מאוד מעניינת לגבי מכשיר הנקסוס הבא ושמה של גרסת האנדרואיד הבאה.

דרך מכשיר אב-טיפוס אשר מסתובב ברשת, ועליו הורץ יישום מבחני הביצועים GFXBench, נחשף לכאורה מידע נוסף על מכשיר הנקסוס הבא. תתפלאו לשמוע: שמו יישאר Nexus 5 רק בגרסת 2014, בדומה למכשיר ה-Nexus 7 ששמו לא השתנה. כמו כן, המפרט הטכני שהוצג דרך האפליקציה ממשיך את אותו קו הדלפות, שכן זוהי לא פעם ראשונה שאנחנו רואים מפרט טכני של הנקסוס הבא בדרך זו.

לפי הפרטים המעודכנים, מדובר במכשיר בעל מסך 5.2 אינץ' עם רזולוציית Quad HD, בעל שבב Snapdragon 805 עם מעבד מרובע ליבות מסוג Krait 450 במהירות שעון של 2.7 ג'יגה-הרץ לכל ליבה. גם זיכרון המכשיר הוגדל ל-3 ג'יגה-בייט RAM ו-32 ג'יגה-בייט זיכרון פנימי, ומצלמת 13 מגה-פיקסל אחורית ו-2 מגה פיקסל קדמית המסוגל לצלם וידאו ב-4K.

בנוסף למפרט הטכני, (ככל הנראה) נחשפה גם שמה של גרסת אנדרואיד הבאה: Android L תהיה גרסה מספר 5.0 עם השם Lion (אריה), אולם כאן יש סוגיה אחרת: אריה זה לא קינוח כפי שגוגל נוהגת בשמות גרסאותיה השונות, לכן זה מעט נשמע מוזר ולא תואם את המסורת שלה בכל הקשור לשמות של מערכת האנדרואיד. Lion למעשה, הוא עוד חטיף פופולרי של אותה חברה שאיתה גוגל כבר שיתפה פעולה באנדרואיד 4.4, הלא היא נסטלה בגרסת ה-KitKat, מה שמעיד על כך שאולי שיתוף הפעולה המסחרי בין שתי החברות עתיד להמשך.

קרא עוד:  גוגל מאפשרת להשתמש בטלפון לאימות דו-שלבי

אימות לפרטים הללו יהיה ניתן לקבל רק סמוך למועד ההשקה של Android L, שגוגל מגדירה בסתיו 2014.