גוגל שחררה השבוע את עדכון האנדרואיד 6.0 'מרשמלו' למכשירי הנקסוס השונים, אולם בעלי ה-Nexus 4 לא יזכו לעדכון המיוחל, אבל זה כמובן לא עצר את המפתחים העצמאיים לעשות את מה שגוגל לא עשתה.
המפתח דמיטרי גרינברג שיחרר גרסה מבושלת (רום) של אנדרואיד 6.0 המיועד למכשיר ה-Nexus 4 "המזדקן" שהושק ב-2012. גרניברג מציין כי הוא הצליח להמיר את גרסת מערכת ההפעלה אשר מיועדת ל-Nexus 7 שהושק ב-2013 וקיבל את העדכון בצורה רשמית, מכיוון שמחשב הלוח של גוגל בעל שבב זהה לזה הנמצא במכשיר ה-Nexus 4 ההמרה בוצעה בקלות יחסית כך הוא מציין בפרסום ב'רדיט' .

בבלוג של גרינברג ניתן למצוא הוראות כיצד לבצע את ההמרה וכן הוראות וקישור להורדה של הגרסה המותאמת. כמו-כן מציין המפתח כי נבדקה המצלמה, הקישוריות הסלולרית, ה-GPS וכו' אך אין הדבר מצביע על כך כי הגרסה חפה מתקלות והיינו שמים עין אחר התקדמות ההמרה של מרשמלו בפורום המפתחים XDA Developer.

LG Nexus 4

מכשיר ה-Nexus 4 הוכרז באוקטובר 2012, בעל מסך 4.7 אינץ' ברזולוציה 768x1280, מבוסס על מעבד Quad-core 1.5 GHz וזיכרון RAM של 2GB. המכשיר רץ על מערכת האנדרואיד בגרסה 4.4.2 עם עדכונים ישירות מגוגל, מצויד במצלמה 8 מגה פיקסל וסוללת 2100mAh.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.