הנקסוס 4 (Nexus 4), הסמארטפון החדש מבית גוגל טרם הגיע לישראל, אך אין זה מפריע למספר רב של ישראלים לקנות אותו בחו"ל ולייבא אותו בעזרת חברות השילוח לישראל. אך נראה כי למרות מחירו הזול, אגף המכס מעריך כי שוויו כפול מהסכום אותו גובים גוגל, מה שעלול להפוך את מהלך הייבוא האישי ללא כדאי.

משתלם, אבל פחות
הנקסוס 4 היה יכול להיות עוד מכשיר של גוגל, אך החברה החליטה לתמחר אותו במחיר תחרותי במיוחד של 299 או 349 דולר עבור מכשיר עם זיכרון בנפח של 8GB או 16GB בהתאמה. המחיר הנמוך הפכו את הייבוא האישי של המכשיר גם באמצעות חברות השילוח להזדמנות משתלמת במיוחד לקנייה של מכשיר אנדרואיד חזק במיוחד אשר נתמך ישירות על-ידי גוגל.

אך לאגף המכס ברשות המיסים תוכניות משלו, כפי שגילה על בשרו הגולש freesoul27 אשר העלה פרסום לפורום iAndroid בו הוא מלין כי למרות שרכש את הגרסה שעולה 299 דולר, המכס שיערך כי מחיר המכשיר הנכון הוא 600 דולר ולכן נאלץ הגולש לשלם תוספת של קצת יותר מ-350 שקל, זאת בנוסף ל-500 השקלים אותם ממה שהעריכו בחברת השילוח, חשוב לציין כי המחיר המשוקלל על-ידי המכס כולל את מחיר המכשיר, מיסים שנגבו בארץ המקור ואת מחיר השילוח. כך שבמקום שהמחיר הסופי יהיה בסביבות ה-1950 שקלים העלות טיפסה לכ-2340 שקלים.

על-פי העדכונים בפרסום נראה כי באגף המכס סירבו להתייחס למחיר המכשיר אותו שילם בפועל חרף הניסיונות להציג קבלות רכישה, ועל-מנת לשחררו נאלץ הגולש לשלם את הסכום הנוסף. אך לסיפור יש "סוף טוב" שכן לאחר דין ודברים מול אגף המכס ובעזרת חברת השילוח הוחלט לוותר על התשלום הנוסף.

קרא עוד:  ועכשיו בעלילה: טראמפ יוציא רשיונות מכירה לוואווי, אבל היא נשארת ברשימת החרם

ומה המסקנה? לקחת בחשבון עלויות נוספות בכניסת מכשירים לארץ, ואם השערוך שלפיו חישבו במכס את עלות המכשיר צריך להתעקש על המחיר הנכון.

(תודה לעזריאל על הטיפ, קרדיט לתמונה: Phandroid)

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.