למיקרוסופט (Microsoft) יש אמנם עוזרת קולית משלה, אך נראה כי בקרוב היא כבר לא תהיה אפשרות ברירת המחדל היחידה למשתמשי מערכת ההפעלה Windows: אמש הודיעה החברה על שחרור גרסת בטא חדשה לנסיינים בתוכנית Windows Insiders, בה שולבה לראשונה היכולת לעוזרות קוליות צד שלישי להגיב לפקודות קוליות גם כאשר המחשב נעול.

Cortana (קורטנה) אינה העוזרת הקולית היחידה הזמינה ל-Windows: אלקסה זמינה מזה כשנה כ-Skill שניתן להפעלה באמצעות הפקודה Cortana, open Alexa, ולאחרונה אף בתור אפליקציה ייעודית בחנות של מיקרוסופט. אך נראה כי מיקרוסופט מתכוונת להעניק למתחרה (לכאורה) הזדמנות להפוך לעוזרת ברירת המחדל עבור משתמשים וחברות שיבחרו בכך.

התכונה החדשה היא חלק מהעדכון הקרוב, המתוכנן לצאת לכל המשתמשים באוקטובר 2019. בשלב ראשון, היא כבויה כברירת מחדל, אך ניתנת להפעלה ידנית. בהמשך היא תופעל בעדכונים קטנים לנסיינים כדי לקבל מהם פידבק ולבסוף מתכננת מיקרוסופט לשחרר את היכולת הזו לכולם.

בתחילת החודש הודיעה מיקרוסופט כי עדכון הסתיו הקרוב ל-Windows 10 יהיה קטן יחסית, בניגוד למנהגה לפיו העדכונים החצי-שנתיים מביאים איתם תכונות ושינויים רבים. עם זאת, מלבד האפשרות להפוך את אלקסה לעוזרת הקולית הראשית, היא תכלול גם תמיכה בקלט מהיר יותר מעטים ועדכונים נוספים.