מיקרוסופט (Microsoft) הכריזה כי היא עובדת על תכונה חדשה בעבור מערכת ההפעלה חלונות 10 (Windows 10), שעשויה לשפר באופן דרמטי את רמת האבטחה ופרטיות המשתמשים. מדובר בתכונת ״ארגז חול״ (Sandbox), המאפשרת הפעלת תוכנות בתוך ״התקנה ווירטואלית״ של מערכת ההפעלה, ללא גישה לקבצים או להגדרות. במסגרת זו, גם אם התוכנה תנסה להשיג גישה למידע אישי אודות המשתמש, לא ייחשף בפניה שום פרט רלוונטי.

בנוסף, מייד עם סגירתו של ״ארגז החול״, התוכנה תמחק וכל פעולה שבוצעה על ידה תבוטל. זה אומר שבכדי להמשיך ולהשתמש בתוכנה לאורך זמן תדרש התקנה מחודשת שלההפעם לתוך מערכת ההפעלה עצמהאך המשתמש יוכל להיות בטוח שלא מדובר בתוכנה מסוכנת.

בכדי להשתמש בארגז החול, מציבה מיקרוסופט מספר דרישות. קודם כל, מערכת ההפעלה חייבת להיות מסוג Windows 10 Pro או Enterprise – משתמשי הגרסה הביתית לא יהנו ממנה. שנית, נדרש מעבד 64 ביט, 4 גיגהבייט לפחות של זיכרון עבודה, גיגהבייט אחד פנוי לאחסון קבצים, ומעבד (CPU) בעל שתי ליבות לפחות.

מהדורה מוקדמת של ארגז החול זמינה כבר עתה למשתמשים בגרסת הניסוי האחרונה של חלונות 10 (Preview Build 18305). הגרסה המלאה תשולב כנראה בעדכון הבא למערכת ההפעלה, שצפוי לצאת במהלך המחצית הראשונה של שנת 2019. משתמשים שכבר רכשו רישיון Pro או Enterprise לא ידרשו לתוספת תשלום על מנת ליהנות מהעדכון.