טבלת מבחני השוואת מהירות של הצגת פריטים מבוססת Canvas לפי מבחני מוזילה

האם הגרסה החדשה של דפדפן הפיירפוקס (Firefox) של ארגון מוזילה (Mozilla) היא הדפדפן הכי מהיר שיש כיום עבור מערכת ההפעלה הזו? אם תשאלו את אנשי מוזילה, אז כנראה שכן. הם מספרים כי היא מהירה כמעט פי שלוש לעומת הגרסה הקודמת, ונכון להיום, לפי מבחן בשם Eideticker, אותו פיתח הארגון עצמו, מדובר למעשה בדפדפן המהיר ביותר מבין כל המתחרים בתחום הדפדפנים לסביבת האנדרואיד, ועד פי שתיים מהר יותר, באופן כללי, מדפדפן ברירת המחדל שמגיע עם מערכת ההפעלה של גוגל (Google). הם גם מספרים שהם השתמשו במבחן הזה כדי לחדד את הקצוות של הגרסה החדשה ולשפר עוד יותר את התגובות שלה בכל תחום ששייך להפעלה של היישום: זמן עלייה, פתיחת דף ראשי, פתיחת אתרים חדשים וחזרה לאתרים שנשמרו בהיסטוריה.

טבלת מבחני השוואת מהירות של הצגת פריטים מבוססת Canvas לפי מבחני מוזילההביטו רגע על הטבלה לעיל. מדובר בטבלה של מבחן ה-Canvas, שהוא חלק מ-Eideticker, שבוצע על מוזילה בטלפון Galaxy Nexus של סמסונג (Samsung) עם אנדרואיד 4.0.4 שמראה שגרסה 14 של פיירפוקס השיגה קצב הצגת פריימים של 39.3 פריימים לשנייה, לעומת 21.6 של אופרה (Opera),מהירות של 19.6 פריימים לשנייה של גרסת הבטה של כרום (Chrome) לאנדרואיד ו-12 פריימים לשנייה של דפדפן ברירת המחדל. מרשים? כנראה.

במקביל להשקעה בשיפור הביצועים של HTML5, ממשיך פיירפוקס לתמוך בפלאש (Flash) גם בגרסתו הנוכחית, וזה מראה עד כמה ככל הנראה יהיה קשה להשריש את היישומים מבוססי הפלאש מעולם האינטרנט כפי שאנו מכירים אותו.

אבל הגרסה החדשה היא לא רק ביצועי מהירות. בדומה לגרסה השולחנית של הדפדפן, פיירפוקס לאנדרואיד מציג כעת מסך שמכונה Awesome Screen שמציג את האתרים הפופולאריים ביותר בהתאם לניתוח הגלישה של המשתמש, כשהמטרה היא לחסוך הקלדה, כשהמסך הזה מתאם את עצמו גם לפני הנתונים של שירות הסנכרון של פיירפוקס, וזאת מעבר להצגה של מספר אתרים פופולאריים במסך הכניסה במסגרת של חלונות וויזואליים של האתרים. כמו כן הוא תומך באפשרות להורות לדפדפן שלא לעקוב אחרי הרגלי הגלישה – מה שמכונה Do Not Track, תומך באפשרות לקבוע סיסמה אחת ראשית לכניסה לכל האתרים ועוד.

להודעה הרשמית שכוללת את כל הפרטים של הגרסה החדשה, לחצו כאן. ולהורדה מ-Google Play לחצו כאן, אם המכשיר שלכם, כמובן, נתמך.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.