האם "גדול יותר" הוא בהכרח טוב יותר? אמירה שככל הנראה לא תופסת בסמארטפונים ההולכים וגדלים עם הזמן. מה שהיה גדול "אז" (ראו ערך Galaxy S) נחשב לקטן היום, ושלא נתחיל לדבר על מכשיר האייפון עם מסך ה-3.5 אינצ' בלבד. הסמארטפונים ממשיכים לגדול ואף קמה קטגוריה חדשה, ה-טאבלטפון, שהם שילוב גדול של סמארטפונים וטאבלטים, כמו ה-Galaxy Note.

מספר אנליסטים ערכו סקר בארצות הברית ובבריטניה כאשר הציגו למשתתפים מכשירי אב טיפוס שונים וביקשו מהם לבחור מכשיר שנראה להם הנחשק ביותר. כך התברר כ-90 אחוזים (!)  מהמשתתפים בחרו במכשיר בעל המסך הגדול כאשר המכשירים הפופולריים ביותר  שהוצגו היו בעליו מסך בטווח גודל של 4 עד 4.5 אינצ'. נתוני התוצאות משתנים בין גברים לנשים (גברים אוהבים אותם יותר גדול מאשר נשים) ובין משתמשי iOS ו-Android (משתמשי אנדרואיד מעדיפים מסך גדול יותר מאשר משתמשי iOS). לעומת זאת, הדבר היחיד שבו ממשתתפי הסקר הגיבו במשותף (ללא קשר למין או מערכת הפעלה) הוא עובי המכשירים. כולם הסכימו שהם ירצו מכשירים דקים יותר בעתיד מאשר כיום,  אך באופן כללי, הרוב המוחלט של המשתתפים בסקר העדיפו מסך גדול יותר מגודל המסך שבמכשירם כעת.

תוצאות המחקר מצביעות על כך שמסך בגודל 4.5 אינצ' הוא האופטימלי ביותר למכשירי סמארטפון ואכן אנחנו יכולים להעיד כי לאחר זמן קצר שבילינו עם ה-Galaxy Note התקשינו לחזור למכשיר ה-Galaxy S II שלנו, מתוך כך אנחנו חושבים שגודל המסך המתאים לנו הוא 4.7 אינץ' ואולי טיפה יותר.

קרא עוד:  סמסונג השיקה את סדרת Galaxy Note 10 בישראל

מה אתם חושבים? 4.5 הוא באמת הגודל האופטימלי למסכי סמארטפונים? האם אתם מרוצים מגודל המסך במכשיר שלכם או שמא הייתם רוצים להוסיף לו אינצ' או יותר. כתבו על כך בתגובות.