כיצד יראה הדור הבא של הטלפונים החכמים? אין ספק שזו השאלה שמעסיקה רבות את קברניטי יצרניות הסלולר. מצד אחד אפשר להעלות סתם השערות, אבל מצד שני אפשר לקרוא מסמכים כדוגמת מסמכי פטנט שרשמה סמסונג (Samsung) במשרד הפטנטים האמריקני. על פי המסמכים עובדת החברה על פיתוחו של מכשיר מתקפל שמיוצר ממסך מגע גמיש. בזכות גמישותו של המסך ניתן יהיה לסגור את שני חצאי המכשיר זה על גבי זה, ועל ציר האורך. עוד טרם ידוע אם ומתי נזכה לראות מכשירים כאלה על המדף, אך יתכן שזה יקרה כבר בשנה הבאה.

לפי דיווחים המכשיר המתוכנן יכונה Galaxy X ועיצובו, על פי מסמכי הפטנט, ממשיך את הקו העיצובי של סדרת מכשירי הדגל של סמסונג בשנים האחרונות – סדרת ה-Galaxy. עם זאת, בניגוד למכשירי 'הצדפה' שהיו נהוגים בעבר, בהם חלק אחד הוקדש למסך והשני למקשים, בשנים האחרונות הטלפונים החכמים מגיעים בדרך כלל עם מסך מגע בלבד ללא מקשים. ולכן, החידוש המרכזי הוא המסך הגמיש, כאשר זה אמור 'להתקפל' לגמרי בין שני חצאי המכשיר.

Image result for samsung galaxy x patent

טעינה במצב סגור בלבד

על פי מסמכי הפטנט, כשהמכשיר במצב סגור ניתן להטעינו באמצעות מחבר הטעינה שימוקם על אחד משני חצאי המכשיר. נתון זה מעורר תהיה בדבר יכולת השימוש במכשיר בזמן טעינה, שכן פתיחת שני החלקים לא תתאפשר כשמטען נעוץ ביניהם.

קרא עוד:  ויוו השיקה את X27 Pro האח הגדול יותר במשפחה

סמסונג, כמו גם חברות אחרות, פועלות על פיתוחם של מסכים גמישים זה זמן רב, אם כי נראה שמסך ה-OLED שמוצג בפטנט האחרון, בשל גמישותו הרבה, הוא המסך המתקדם שהוצג עד כה. פיתוחים אחרים, כדוגמת ReFlex, הדגימו כיצד מסך גמיש יוכל להתלבש על היד כצמיד ואיך גמישותו מוסיפה פונקציות תפעוליות לטלפון החכם.

כאמור, טרם ידוע אם סמסונג תחליט להוציא לפועל את התכנונים שהציגה במסמכי הפטנט ואם תעשה זאת במכשיר ה-Galaxy X. עם זאת, דיווחים מכמה מקורות מצביעים על כך שנזכה לראות מכשירי מסך מגע 'מתקפל' כבר ב-2017.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.