קצת יותר משבוע לפני האירוע בו צפויה סמסונג (Samsung) להכריז על השעון החדש שלה, Galaxy Watch Active, ביממה האחרונה חשף (ואז מחק) האתר SamMobile תמונות הדמיה חדשות של ממשק השעון, שמלמדות עליו לא מעט.

התמונות מציגות את הממשק החדש One UI שהוכרז בוועידת המפתחים של סמסונג בשלהי השנה שעברה. ממשק זה פועל מעל מערכת ההפעלה Tizen 4. בתמונות אין כל רמז למסגרת מסתובבת, בניגוד לדורות הקודמים של השעונים החכמים מבית היצרנית הקוריאנית. מכיוון שכך נראה שהדור החדש יסתפק בשליטה באמצעות שני כפתורים ומחוות החלקה על מסך המגע.

בעיצובי השעון והאפליקציות בולט הרקע השחור, שנועד כנראה לחסוך בסוללה תוך ניצול מסך ה-AMOLED בו פיקסלים שחורים אינם צורכים אנרגיה. כמה מעיצובי השעון מציגים גם את מספר הצעדים שעשה המשתמש, דקות הפעילות שביצע והדופק שלו, כפי שניתן לצפות ממכשיר שמותאם לעידוד פעילות גופנית.

galaxy watch active with one ui

לפי דיווחים, השעון יזהה ויתעד לבד יותר סוגי פעילויות, כך שלא יהיה צורך לעצור לפני תחילת אימון ולחפש את שמו ברשימת האימונים באפליקציית הכושר. כמו כן, השעון יתריע על חריגות בדופק.

מפרט השעון, שנחשף ב-SamMobile בתחילת השבוע, כולל מסך בקוטר 1.1 אינץ' וברזולוציה של 360 פיקסלים, שבב Exynos 9110 כפול ליבות, זיכרון עבודה בנפח 768 מגה-בייט, אחסון בנפח 4 גיגה-בייט, קישוריות WiFi, בלוטות' ו-NFC וסוללה בקיבולת 236 מיליאמפר/שעה, וגוף עמיד במים עד עומק של 50 מטר.