השעון החכם הבא של סמסונג, שקיבל את שם הקוד Orbis, יהיה עגול (לראשונה מסמסונג) ויכלול טבעת סביב השעון שתסתובב ותהיה אפשרות נוספת לשליטה בשעון, בנוסף למסך המגע. את כל זה אנו כבר יודעים, אלא שעכשיו אתר SamMobile חושף פרטים נוספים על אופן השימוש בשעון החכם.

על פי הדיווח, סמסונג תשתמש בממשק דומה לשעון ה-Tizen שיש ברשותה כיום, ה-Gear S, כך לדוגמה משיכת מסך הבית מלמעלה למטה תציג מתגים לשימוש מהיר, כגון בהירות, סוללה, בלוטות', מצב "נא לא להפריע" ועוד, כאשר משיכה מלמטה למעלה תחשף בפנינו רשימה של האפליקציות האחרונות בהן השתמשנו. בטבעת שמקיפה את השעון נוכל להשתמש על מנת לעבור בין האפליקציות: סיבוב איטי יציג אפליקציה אחת בעוד שסיבוב מהיר יציג שלוש. לחיצה על הכפתור בצד ימין של השעון תסגור את רשימת האפליקציות האחרונות, כאשר הכפתור משתמש גם ככפתור הפעלה וכיבוי.

ממסך הבית סיבוב הטבעת ימינה יציג ווידג'טים, כאשר אם נסובב את הטבעת שמאלה כשווידג'ט ספציפי מוצג, נוכל לראות את התוכן שלו. סיבוב הטבעת שמאלה ממסך הבית יראה את ההתראות השונות. השעון החכם, כך עולה מהדיווחים, לא יוכל לבצע שיחות, אלא שנוכל לענות או לנתק ממנו, אך לדבר מהמכשיר הסלולרי עצמו. כששיחה נכנסת, נוכל לסובב את הטבעת ימינה על מנת לדחות אותה, או לסובב שמאלה על מנת לדחות אותה ולשלוח למתקשר הודעה שהוכנה מראש. במהלך שיחה, נוכל ללחוץ על הכפתור הפיזי בצד ימין של השעון על מנת לסיים אותה.

קרא עוד:  דלף: Galaxy Watch Active2 בתמונות ראשונות

לטבעת שמקיפה את השעון תפקידים נוספים רבים: בעת האזנה למוזיקה, נוכל לדפדף בין השירים על ידי סיבוב הטבעת ימינה או שמאלה, כאשר בשעון המעורר נוכל לסובב אותה ימינה כדי לכבות את השעון, או שמאלה כדי לשים על מצב "נודניק".

השעון החכם של סמסונג ייחשף, ככל הנראה, באירוע של סמסמונג בתערוכת MWC 2015 שתתרחש בתחילת חודש מרץ.