שלט ה-Apple TV, בדומה לשאר מוצרים אפל (Apple) נהנה מעיצוב אייקוני הכולל מעט כפתורים ומציע פשטות באופן השימוש שלו, אך על-פי דיווחים החברה בוחנת עיצוב חדש לשלט הכולל משטח מגע.

העיצוב הפשוט יעודכן

נראה כי בכנס ב-WWDC, כנס המפתחים השנתי של אפל שיתקיים ביוני, צפוייה החברה להשיק דגם חדש של מכשיר ה-Apple TV. מקור אשר הודרך בנוגע למוצר החדש סיפר לניו-יורק טיימס כי מכשיר מזרים המדיה/ממיר (Set-top box) החדש של אפל יגיע עם שלט בעיצוב חדש הכולל משטח מגע אשר יחליף את כפתורי הניווט לשליטה באמצעות מחוות מגע כמו החלקה, צביטה וכו'. המקור לא מציין האם משטח המגע יצוייד בטכנולוגיית ה-Force Touch אשר הוצגה עם מחשבי ה-MacBook Pro, המאפשרת לזהות את עוצמת הלחיצה. במחשבי ה-MacBook אפשרות זו משמשת לדוגמא, בעת שימוש בנגן המדיה, לאפשר הרצה קדימה או אחורה מהירה יותר בהתאם לעוצמה אותה מפעיל המשתמש.

על-פי הערכות השלט החדש, בדומה לשלטים של Fire TV וה-Nexus TV של גוגל (Google) עשוי לכלול גם מיקרופון על-מנת לאפשר לשלוט בטלוויזיה על-ידי הקול ולתת פקודות קוליות לעוזרת האישית סירי (Siri).

עד כה השלטים של מכשירי ה-Apple TV נהנו מעיצוב אייקוני שהתכתב עם דגמי נגני האייפוד (iPod) הקלאסיים – ארבעה כפתורי חיצים בעיצוב מעוגל, כפתור בחירה במרכז, כפתור תפריט וכפתור ניגון והשהייה. אפל לא פעם ביקרה את יצרני הטלוויזיות שכן השלטים שהם מספקים כוללים ערב-רב של כפתורים אשר מבלבל את הצרכנים. בנוסף על-פי המקור השלט החדש צפוי להיות מעט עבה יותר ובעל גודל דומה לשלט של מכשיר ה-Echo, הרמקול האלחוטי של אמזון (Amazon).

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.