משוגעים על כדורסל אמריקאי? חושבים שה-NBA זו הליגה הטובה בעולם? אוהבים סטטיסטיקות?

אם עניתם בכן לכל שלוש השאלות הללו, ממחר בבוקר, שעון ישראל, תוכלו ליהנות מיישום חדש באתר הסטטיסטיקה הרשמי של ה-NBA שיאפשר לכם לבחון סטטיסטיקות בחתכים שונים ומשונים בתולדות ה-NBA החל מימיו הראשונים.

האתר החדש יאפשר לכם לראות את כל תוצאות המשחקים החל מתחילת הליגה ב-1946, להשוות ביצועי שחקנים לאורך שנים, לבדוק בעונה מסוימת מה שחקן עשה במשחקי בית מול חוץ או לראות כמה כדורים חוזרים הוא לקח במשחקים בהם ניצחה הקבוצה שלו מול משחקים בהם הפסידה. תוכלו לבחון את דקות המשחק שלו לאורך הקריירה ובכל הקבוצות בהן הוא שיחק, או לבחור תקופה מסוימת.

בקיצור, לפי קן דה-ג'נרו, סגן נשיא לטכנולוגיות מידע של ה-NBA, תוכלו לבחון לא פחות מ-4.5 קוודריליון של נתונים, שזה בשיטה האמריקאית 4.5 כפול 10 בחזקת 15.

אם שמעתם פעם על המנוח ביג-דטה (Big Data), זה למעשה יישום ביג-דטה אמיתי. מעבר לכך שהוא מגיש כמות אדירה של נתונים, הוא מאפשר לבצע ניתוחים במגוון רחב מאוד של קטגוריות.

"הרעיון הוא שאתה יכול לחפור עמוק ככל שאתה רוצה", אמר דה-ג'נרו לאתר Mashable. "אתה יכול לבחון סיפורים שמוצעים לכם, או להתחיל לשאול שאלות בהתאם לרצונך על ידי שינוי טווחי התאריכים, נקודות במשחק, כשהקבוצה מנצחת או מפסידה, מצבים של שחקן מול שחקן, כל דבר שאתה רוצה".

קרא עוד:  בנק הפועלים מאפשר פתיחת חשבון דרך אפליקציה

 

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.