עוד שנה עברה חלפה, ושוב אנו חוזרים לזירת האירועים המרכזית. ברצלונה. אני לא יודע עד כמה פרדי מרקורי, זכר לזמר ענק, התכוון למה שעומד להתרחש בימים הקרובים בשירו הידוע על העיר, אבל בשביל הגיקים – כלומר אנחנו – ברצלונה הפכה כבר מזמן לזירת התגוששות. רוב החברות הגדולות בתחום הטלפוניה יציגו את היצירות החדשות שלהן בניסיון לשכנע את העיתונאים והמבקרים שאת המכשיר הבא שצריך לקנות צריך לקנות מהן, והן יעשו כמעט הכל כדי לשכנע לבקר דווקא אותן ולא את האחרות, כולל עבודה בלתי נלאית של יחצנים.

אבל האמת היא שאני, באופן אישי, לא צופה לגדולות ונצורות ב-Mobile World Congress 2016. כמובן שמבחינת דיווחים לא נחסר ולא נחסיר, לפחות נשתדל, אבל אם תהיה הפתעה היא תבוא אולי דווקא מהתחומים שפחות מסוקרים – תשתיות וטכנולוגיות העברת נתונים חדשות. בהיבט שמעניין אותנו יותר, כמשתמשי קצה, אין צפי למהפכה אלא רק לעוד מעט התקדמות.

אז קוואלקום, לדוגמה, תתגאה בטלפונים הראשונים שיוצגו עם Snapdragon 820, ותקווה מאוד שהם ישכיחו את הפארסה של Snapdragon 810 – וכנראה שכן כי הפעם סמסונג כן משלבת אותם בדור השביעי של ה-Galaxy, ולא רק היא. סמסונג עצמה תציג Galaxy S7 משופרים, אבל השאלה עד כמה, ועד כמה זה יהיה מעניין, וגם LG כנראה תציג את דור ה-X שלה שינסה לשחזר את ההצלחה היחסית של סדרת ה-G, וכמובן גם וואווי תציג מכשירים חזקים יותר וכנראה גם גדולים יותר. אם שכחתי איזושהי חברה מראש, סליחה, אבל בדיווחים נכסה על כך.

קרא עוד:  סמסונג עצרה את עדכון ה-Galaxy S10 לאנדרואיד 10 בישראל

אין ספק שאנחנו, בשורה התחתונה נראה מכשירים שמעלים בצורה יפה את רף הביצועים. אין ספק שגם נראה שתמורת כסף קטן יותר אפשר יהיה לקבל אפילו יותר מאשר בשנה שעברה, אבל משהו חדש באמת קשה לי להאמין שנראה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.