יש לכם אייפון ועדיין לא מצאתם חוסם פרסומות שמותאם לצרכים שלכם? אולי Focus החדש של מוזילה יצליח איפה שהאחרים נכשלו. חוסם הפרסומות החדש הזה נוצר על ידי מפתחי דפדפן פיירפוקס (למרות שהוא עובד אך ורק בדפדפן ספארי), וזמין להורדה בחינם מחנות האפליקציות של אפל.

Focus עובד בדומה לשלל חוסמי הפרסומות האחרים שהופיעו ב-App Store אחרי שהושקה iOS 9. הוא מאפשר להורות לדפדפן ספארי לחסום תכנים מסויימים, שכוללים פרסומות וסקריפטים שונים. בפייפוקס מתגאים שהחוסם שלהם מתמקד במיוחד ברכיבי רשת שעוקבים אחרי הרגלי הגלישה שלכם והמיקום שלכם, ומבטיח לסנן גם אותם. הסינון עצמו נעשה באמצעות "הרשימה השחורה" של Disconnect.me.

משימוש ראשוני נראה ש-Focus עושה את העבודה (אם כי פילטרי הסינון לא תופסים את כל ספקי הפרסומות הישראליים), כאשר הפלוס העיקרי של האפליקציה הזו הוא היותה חינמית לגמרי, בניגוד לרוב חוסמי הפרסומות האחרים ב-iOS שעולים מספר דולרים. שווה לנסות.

-פרסומת-
תסריטאי, כתב טכנולוגיה, בלוג, גיימר. כתב בעבר ב-ynet, וואלה!, מאקו, ידיעות אחרונות, מעריב ועוד. כיום חוקר תרבות דיגיטלי ומשחקים דיגיטליים במכון כהן שבאוניברסיטת תל-אביב.