למרות שMoto E5, מכשיר שוק הביניים הבא של מוטורולה (Motorola), אינו צפוי להיחשף באופן רשמי לפחות עד חודש אפריל, תמונות ראשונות של המכשיר כבר הגיעו לרשת וחושפות את מראה הדגם. בצילום מופיע המכשיר החדש בגוון מוזהב, עם כפתור הפעלה וחיישן טביעות אצבע בצדו האחורי, כשפעם הראשונה הלוגו של החברה מוטבע ישירות בכפתור של החיישן.

המסך שומר על מראה מיושן יחסית למגמת האופנה הנוכחית, וזה אומר מסגרת עבה מעליו ומתחתיו, ויחס 16:9 סטנדרטי. גם חיבור ה-USB בתחתית המכשיר יהיה חיבור micro מיושן ולא כניסה בתקן USB-C המודרני יותר, אולם במקרה זה ייתכן כי היצרנית מנסה להתאים עצמה לדרישת הלקוחות בשווקים מתפתחים כדוגמת הודו וסין, שהם קהל היעד העיקרי של מכשיר זה. מאותה סיבה יציע המכשיר חריץ כפול לשני מכשירי סים, וחיבור אוזניות סטנדרטי בגודל 3.5 מ"מ שכבר נעלם מכמה ממכשירי הדגל של החברה. Moto E5 צפוי להיות מבוסס על מערכת על שבב תוצרת מדיה-טק (MediaTek).

התאריך המופיע על מסך המכשיר בצילום המודלף, ה-3 באפריל, עשוי לרמוז על תאריך ההשקה המתוכנן למכשיר החדש, אם כי במועד זה עדיין לא תמלא שנה לאחר השקת קודמו, ה-Moto E4. מחירו צפוי לעמוד בין 120 ל-150 דולרים.