יש אומרים שהרקע של הטלפון מבטא מסמל יותר מכל את מה שאנחנו אוהבים, ובמידה מסוימת, גם את האופי שלנו. בין אם זה תמונות של נוף מרהיב, של המשפחה, מכונית מגניבה או קשת של צבעים, זה תמיד הדבר הראשון שאנו מבחינים בפתיחה של המכשיר החכם, והוא אף יכול להשפיע לנו על המצב-רוח.

רובנו כמעט ולא מחליפים את הרקע במכשיר שלנו, ואם זה קורה, אז רק אחת לתקופה לא קצרה בכלל. בשביל זה יש לא מעט אפליקציות לשינוי רקעים בטלפונים מבוססי אנדרואיד כמו Backround HD שציינו אותה כאן בעבר, Zedge הכוללת בנוסף גם רינגטונים וצלילים ולאחרונה גם את Moments of life, המספקת רקעים להחלפה באופן אוטומטי וגם מאפשרת להעלות אותם בעצמכם.

האפליקציה החדשה, שהינה פרי פיתוח ישראלי, מציעה מגוון של רקעים בתחומים שונים החל מספורט, טבע וצילומי סלפי דרך מכוניות, נופים ושקיעת השמש, ועד בעלי חיים. בבחירת הקטגוריה הרצויה הרקע יתחלף באופן אוטומטי כל מספר שעות בתמונה חדשה. עם זאת, ולמרות שבוחרים את הקטגוריה באפליקציה, לא ניתן לראות את התמונות שמוצעות, כך שבכל פעם שמתחלף הרקע צפויה לנו הפתעה חדשה. אבל, אם ממש רוצים, אפשר לצפות ברקעים השונים באתר החברה.

Moments of life backround app

כיום מציעה האפליקציה 13 קטגוריות שונות לבחירה וכן כוללות מאות תמונות. בנוסף, המפתחים אומרים כי המאגר מתרחב מידי יום. כמו כן יש אפשרות לשתף תמונות שצילמנו ישירות מתוך האפליקציה ולאחר התחברות קצרה דרך חשבון הפייסבוק (Facebook) שלנו ניתן לבחור את התמונה הרצויה מהגלריה, להוסיף טקסט ולהעלות אותה. כך, שאם התמונה שהעליתם הופיעה בתור רקע באפליקציה, בקטגוריה שנבחרה, תדעו שלא רק אתם צופים באותו הרקע אלא כל משתמשי האפליקציה.

קרא עוד:  כמו ב-Waze: דיווח על פקקים במפות גוגל

השימוש ב-Moments of life קל ופשוט ובאופן מפתיע גם ללא פרסומות. יש גם מספר הגדרות שונות כמו שינוי תדירות החלפת הרקעים, קביעת רקע נפרד למסך הבית ולמסך הנעילה, לבטל אם נרצה את החלפת הרקע ולהישאר עם הרקע האחרון שהוצג, החלפה רק כאשר הטלפון מחובר ב-WiFi ועוד. לנו היה חסר אפשרויות שונות כמו תצוגה מקדימה ברקעים של הקטגוריה, מבחר נוסף של רקעים ואולי קצת עיצוב חביב יותר, אבל בסך הכל היא עושה את העבודה בצורה שקטה ובאופן אוטומטי בלי הפרעות או התראות שונות.

אושרי פנחס, מפתח האפליקציה מחברת iQDesk אמר: "כיום לא מעט מהמשתמשים נשארים עם רקע קבוע, אפילו זה המגיע עם המכשיר עצמו ובלי להחליף. Moments of life נועדה לעצב מחדש את שולחן העבודה שלנו בטלפון החכם ולספק חווית שימוש חדשה מידי יום בלי להסתבך ובאופן אוטומטי."  הוא הוסיף כי בחברה מתכננים להציג חידושים נוספים כמו אפליקציה למשתמשי iOS, גרסה מותאמת גם למחשב שתאפשר גם היא להחליף רקעים באופן אוטומטי על מערכות הפעלה מבוססות חלונות, העלאת תמונות באתר הבית ועוד.

להורדת Moments of life למשתמשי האנדרואיד

 

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.