משרד התקשורת מאפשר הכנסת מכשיר האייפד לישראל, כך מפרסמת חברת iDigital, נציגת אפל בארץ. למרות שביטול האיסור מתייחס לייבוא אישי, הדבר  סולל את הדרך ל-iDigital להבאת המכשיר ארצה, וכך היא אכן מודיע רשמית בהודעה לעיתונות זאת לאחר שנפתחה הרשמה מוקדמת באתר החברה.

"אנו פועלים בשיתוף פעולה מלא עם משרד התקשורת ומכון התקנים הישראלי ובקרוב מאוד כבר נוכל למכור את המוצר הנחשק ביותר בעולם כאן בישראל. אנו מחויבים לסטנדרט השירות הגבוה ביותר עבור קהל לקוחותינו, ונערכים להעניק את התמיכה המקצועית והמנוסה ביותר למשתמשי Apple החדשים והוותיקים, בכל הנוגע ל- iPad ולמגוון מוצרי Apple האחרים". כך מסר ערן תור, מנכ"ל iDigital.

משרד התקשורת אסר ייבוא של מכשירי אייפד לישראל ואף החרים את המחשב מהנוסעים והתיירים. רבים בקרב אנשי הטכנולוגיה הרימו גבה לנוכח האיסור וכתבים טכנולוגים בארץ ובעולם מתחו ביקורת על התנהלות המשרד.  מצידו פרסם המשרד כי ביצע מספר בדיקות טכניות מול מעבדות בינלאומיות ומכוני בדיקה ומצא כי המכשיר תואם את התקינה האירופית ואין חשש לפגיעה בתדרים הפועלים בישראל. דובר המשרד מסר כי “למרות שהמכשיר כולל תכונות טכניות שתואמות לישראל, היה עלינו לוודא שהוא יינעל על אותה תקינה ולא יאפשר הפעלה בעוצמות ותדרים הנהוגים בארה"ב”.

קרא עוד:  מסתמן: iOS 13 תהפוך את האייפד למחשב נייד לכל דבר

האם הלחץ הציבורי עשה את שלו? לא ברור, אך כל חובבי הגאדג’טים יכולים כעת לנשום לרווחה ולייבא מכשיר אייפד (אחד) ללא חשש. מי שממתין להגעתו ארצה, מ-iDigital נמסר כי הוא יושק בארץ תוך חודשים ספורים. (The Marker)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.