השרב הכבד שפקד את אזורנו לאחרונה, הסמיכות לל"ג בעומר וגם הרוחות העזות – כל אלה גרמו לשריפות רבות להתפשט במהירות ברחבי ישראל. אין ספק שאירועים כאלה רק מזכירים לנו כמה חשוב לשמור על הכדור הקטן שעליו אנו חיים וכמו בתחומים רבים – גם כאן קיימות אפליקציות שיסייעו לנו במשימה החשובה.

BreezoMeter

לפני שמגיעים לפתרונות, חשוב להבין את עומק הבעיה. האפליקציה תדע להציג באמצעות מפה את האזור שבו אנו נמצאים, או אזורים אחרים שנחפש, ואת המפה היא תצבע בטווח הגוונים בין אדום לירוק. טווח זה יציין את רמת זיהום האוויר שבאזור בזמן אמת, יחד עם מגוון המלצות התואמות את איכות האוויר באזור זה.

להורדה: אנדרואיד | iOS

Catomolo

תמיר, תאגיד מיחזור האריזות בישראל, מנסה לחנך את הציבור להפריד פסולת. הוא עושה זאת באמצעות קמפיין בכיכובו של דדי, החתול מהפח הכתום, שעכשיו גם מככב באפליקציית משחק בה יתעופפו אריזות שונות. פעם יופיעו אריזות מפלסטיק, פעם מקרטון ופעם מזכוכית – והשחקן יצטרך להחליט במהירות לאיזה פח לזרוק אותן.

להורדה: אנדרואיד

SeaWatch

גם על הים חשוב לשמור והחברה להגנת הטבע עושה מאמצים רבים בנושא. האפליקציה היא כלי דיווח המאפשר לצלם מפגעים בחופי הים התיכון או ים סוף ולהעביר את הטיפול לממונה. דיג לא חוקי, חיה ימית פגועה, זיהום או פסולת ימית – אלה רק חלק מהמפגעים עליהם ניתן לדווח באמצעות האפליקציה. כמו כן, כפתור חירום יקשר אתכם באופן מיידי עם מוקד הדיווחים.

קרא עוד:  מיקרוסופט מתכננת לאחד את יישומי ה-Office במכשירים הניידים

להורדה: אנדרואיד | iOS

Firefighter Simulator 3D

ואם כבר פרצה שריפה סביבכם והיא מתחילה לכלות את הצומח, החי והדומם בסביבכם – כדאי להתקשר 102 ולהזעיק את כוחות הכיבוי. אחרי שכוחות הכיבוי יגיעו תוכלו להתפנות ולשפר את כישורי כיבוי האש שלכם באמצעות סימולטור. באפליקציה תמצאו 6 משאיות כיבוי שונות, מסוק כיבוי ומיקומים שונים בהם ניתן להתאמן.

להורדה: אנדרואיד | iOS

Go Green Challenge‏

תמיד אפשר לעשות מעשים טובים עבור אמא אדמה. האפליקציה תחלק משימות על בסיס יומי ושבועי ובכל השלמת משימה תרוויחו ניקוד. תתבקשו לאסוף זבל המושלך ברחוב ולזרוק אותו לפח, לנסוע ליער ולנקות אותו מאריזות פלסטיק שהושלכו שם ועוד משימות רבות ומגוונות. ניתן גם לצפות בסטטיסטיקה אודות השלמת המשימות.

להורדה: אנדרואיד | iOS

https://youtu.be/oyQhySbBDyI

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.