אפליקציות השבוע

אפליקציות שונות מסייעות לנו לנהל את חיינו במהלך הנהיגה: כזאת שתדאג שתשמרו מרחק, אחרת שתשתיק את ההתראות השונות, רשת חברתית של הקלטות ואפילו אפליקציה שתפתח עבורכם שערים אוטומטיים מבלי שתצטרכו לחייג אליהם. וכל זה בלי לשים את הטלפון על הירך ולהוריד את העיניים מהכביש. זה הכי חשוב. תהיו עם העיניים על הכביש.

מונעים תאונה בעזרת מציאות רבודה

בשנים האחרונות נכנסו לשוק הרכב מערכות המתבססות על מצלמות וחיישנים שונים בכדי להזהיר מפני אי-שמירת מרחק או מפני סכנות נוספות בנהיגה. אך בעוד שמערכות אלה דורשות התקנה מסובכת ברכב, גילו מפתחי אפליקציית iOnRoad כי הסמארטפון שברשותנו יכול לשמש כתחליף לא רע לאותן מערכות.

בהתבסס על מצלמת המכשיר, על ה-GPS ועל חיישנים נוספים מזהה האפליקציה את מהירות הנסיעה שלנו ואת המרחק המשוער שלנו מפני עצמים קרובים. כך, למשל, אם נמקם את המכשיר במרכז שמשת הנהג תזהה האפליקציה את נתיב הנסיעה שלנו, היא תתריע אם אנו סוטים ממנו או אם התקרבנו יותר מדי לרכב מלפנינו. כל אזהרה כזו תלווה בקול ובסימון ויזואלי וכך יוכל הנהג להיזהר מפני סכנות שונות בכביש.

נוסף על כך מציגה האפליקציה נתונים רבים כמו מהירות הנסיעה ואזהרה על מהירות מופרזת, שמירת וידאו של הנסיעה, סיוע במציאת מקום החניה של הרכב ועוד. כל אלה מוצגים על גבי תצלום הדרך, בטכנולוגיה של מציאות רבודה (Augmented Reality). הורדת האפליקציה היא בתשלום סמלי, אם כי ניתן להוריד גם גרסת הדגמה לאנדרואיד בחינם.

להורדה: iOS | אנדרואיד

נגמלים ממסרונים בנהיגה

מחקרים מראים שקריאה ושליחת מסרונים בנהיגה גרועה יותר מנהיגה בשכרות, זאת בשל היסח הדעת המשמעותי הנגרם כתוצאה מכך. לפני כשנתיים, בהמשך ליוזמה של ארגון "אור ירוק", פותחה אפליקציית ProtextMe שמטרתה לגמול אותנו מהשימוש ב-SMS, ווטסאפ או התכתבויות שונות בזמן נהיגה.

קרא עוד:  מצב כהה בוואטסאפ הגיע למשתמשי הבטא ב-iPhone

האפליקציה נכנסת באופן אוטומטי לחלוטין ל"מצב נהיגה" ברגע שהיא מזהה שהרכב נמצא בתנועה. אז, היא מונעת ממסרונים או התכתבויות שונות להופיע במכשיר כשאנחנו נוהגים ובמקביל היא שולחת בחזרה הודעה אוטומטית לשולח בסגנון "אני בנהיגה עכשיו. אם זה דחוף – תתקשר".

"אנחנו באמת מאמינים בכך שצריך לפתור את הבעיה", מספרים לנו מפתחי האפליקציה. "זה הרבה יותר מעוד אפליקציה שמציעה פיצ'ר נוסף לסמארטפון", הם מוסיפים ומספרים כי קיימות כמה גרסאות לאפליקציה: אחת לשימוש מחקרי הבוחנת כיצד מתמודדים נהגים חדשים עם האפליקציה, אחרת נועדה לשימוש ציי רכב בניהול ומעקב אחר נהיגה בטוחה בקרב הנהגים הרבים ויש גם את גרסת האפליקציה לשוק הכללי המוצעת כרגע למשתמשי אנדרואיד.

האפליקציה נמצאת בשיפור מתמיד ובמשך הזמן מתווספות אליה עוד תכונות. כבר היום מסוגלת האפליקציה להקריא את המסרון שהתקבל כדי שלא נישאר במתח, וישנם עוד תכנונים רבים לעתיד כמו הקמת 'תכנית גמילה' הדרגתית ממסרונים בנהיגה, חלוקת תגמולים על נהיגה בטוחה (כמו הנחות בביטוח), הקמת גרסה ל-iOS ועוד.

להורדה: אנדרואיד

https://www.youtube.com/watch?v=RCGghOLa0cQ

מקליטים ולא מסמסים

אם עוד לא הצלחנו לשכנע אתכם שמסרונים ונהיגה לא הולכים ביחד, יתכן שהאפליקציה הבאה פשוט תהווה עבורכם תחליף ראוי למסרונים.

Shout היא בעצם רשת חברתית המתבססת על הקלטות קול קצרות. כמו כל רשת חברתית תוכלו לעקוב אחר חברים ואלה יוכלו לעקוב אחריכם. הייחודיות היא שברגע שתחליטו להקליט 'פוסט קולי' כזה או אחר, הוא מיד יישמע (בהתאם להגדרות) במכשירו של מי שעוקב אחריכם. אם תרצו, השילוב בין ווקי טוקי לרשת חברתית.

קרא עוד:  תתחילו לבשל: "מטבח האימוג'י" של גוגל מאפשר לערבב בין סמלים שונים לתוצאות מפתיעות

בנוסף ניתן ליצור קהילות של חברים קרובים ולנהל שם דיונים פנימיים, ניתן גם לשלוח הודעה קולית אישית, להוסיף מלל קצר וגם תמונה ואף לשתף את הפוסט ברשתות חברתיות אחרות. לא תצטרכו להקליד כדי להעביר את המסר וכך תתרכזו יותר בנהיגה, אם כי אנחנו ממליצים שלא להתעסק במכשיר כלל.

להורדה: אנדרואיד
בקרוב גם בגרסת iOS.

Shout

השער ייפתח גם אם לא תחייגו

שערים אוטומטיים ומחסומים רבים נפתחים לאחר חיוג ממספר המופיע במאגר המספרים שהוזן להם. כך, במקומות עבודה, ישובים ועוד מתחמים סגורים, ניתן לשלוט על הנכנסים ולדאוג שרק המאושרים מראש ימצאו דרכם פנימה. אך אם התנסיתם בפעולת החיוג הזאת במהלך נסיעה, ודאי שמתם לב שהיא מסוכנת: פעולת שליפת המספר מהזיכרון, חיוגו וההמתנה לפתיחת השער גורמים להיסח דעת מפעולת הנהיגה ויש בכך סכנה.

אפליקציית Magic Gate תעשה את כל זה באופן אוטומטי. כשתגיעו למיקום גיאוגרפי שתקבעו מראש, לדוגמה 200 מטרים לפני המחסום או השער, תחייג האפליקציה למספר שקבעתם מראש ותפתח בעבורכם את השער מבלי שתצטרכו ללחוץ במכשיר ולו לחיצה אחת.

ניתן גם להגדיר כמה שערים, ולכל שער הגדרות משלו כמו מספר הטלפון שיש לחייג והמיקום הגיאוגרפי שכשתגיעו אליו יגרום לו להיפתח.

להורדה: אנדרואיד

פורסם לראשונה באתר נקסטר מבית מאקו

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.