ממשק MIUI על Xiaomi Mi 5

שאומי (Xiaomi) ערכה לאחרונה מפגש במשרדי החברה, במהלכו הציגה לעובדים את תכניותיה ל-MIUI 11, הממשק אותו מפתחת שאומי עבור מכשיריה המבוססים על מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android). במהלך המפגש הצהיר מנהל תחום תכנון המוצרים בשאומי, ליו מינג (Liu Ming), כי MIUI 11 תהיה ״מערכת הפעלה חדשה ויוצאת דופן״ שתכלול שינויים וחידושים רבים, ושפיתוחה למעשה כבר החל.

Image result for miui 11
ליו מינג מדבר על MIUI 11

בין השאר, מבטיחה שאומי כי MIUI 11 תהיה מהירה יותר מקודמתה, וגם תתהדר ב״ממשק חכם יותר״ שיקל על השימוש במכשירי החברה. סביר להניח כי הגרסה החדשה תכלול גם שינויים טכניים מאחורי הקלעים, אולם במהלך המפגש לא נמסר מידע מפורט יותר בנושא זה.

פרט אחד ראוי לציון הוא כי לפי המספרים הנאספים על ידי שאומי, כמות המשתמשים בממשק MIUI עומדת על 300 מיליון בכל רחבי העולם, דרך יותר מ-40 מכשירים שונים. נתון זה הופך את MIUI לאחת ממערכות ההפעלה הפופולריות בשוק. לא בטוח שזו נתון חיובי מבחינתה של גוגל – שאומי איננה מחויבת לערכי העיצוב, הפרטיות או אפילו האפליקציות הרשמיות שאותן מספקת החברה לצד הגרסה הנקייה של אנדרואיד, כך שהמצב הנוכחי רק מגדיל את חוסר האחידות והתאימות בין מכשירים שונים המבוססים על אנדרואיד, ומקשה על מפתחי האפליקציות.