המגוון הקיים למכשירי האנדרואיד בסטיק, או אנדרואיד TV הוא עצום. יצרניות רבות המגיעות בעיקר מהמזרח וליתר דיוק מסין, מציפות את השוק בדגמים רבים. ואולם, ישנה חברה אחת שנחשבת לבין האיכותיות, וזוהי MINIX (מיניקס). החברה הודיעה לאחרונה על השקתו של דגם חדש מסדרת האנדרואיד TV שלה, ה-MINIX Neo X8, הדור האחרון והחזק ביותר עד כה, אשר מסוגל לדבריה לנגן תכנים באיכות Ultra HD (או 4K).

הקופסה הקטנה רצה על מערכת האנדרואיד בגרסתה האחרונה (KitKat) כאשר היא מגיעה עם יישום ה-XBMC Media Center לניגון וניהול תכני מדיה באופן בנוי ומתואם במערכת יחד עם גישה מלאה לחנות ה-Google Play.

כדי לתמוך ביכולת ניגון ה-UHD, הנגן מצויד בשבב מרובע ליבה מדגם Amlogic S802 יחד עם 2GB של זיכרון RAM, שבב גרפי Octa-Core Mali-450 ואחסון בפנח של 16GB. הוא כולל גם מגוון גדול של חיבורים כמו 3 כניסות USB 2.0, כניסת רשת, HDMI ויציאת אודיו דיגיטלית S/PDIF. יש גם אנטנה חיצונית ל-WiFi 802.11n, תקשורת Bluetooth 4.0 ומקלט אינפרא-אדום (IR) עבור השלט הרחוק המצורף לערכה.

MINIX-Neo-X82

יחד עם ה-Neo X8, החברה גם הכריזה על דגם Neo X8s הרץ על שבב מעט שונה (S802–H) ואפשרות לבחירה 8GB או 16GB לאחסון. המחיר החל מ-$132 (כ-450 שקל) וזמין למכירה כולל משלוח מדיל אקסטרים.

יש לציין כי כמובן יש צורך בתכני UHD וטלוויזיה תומכת, דבר שאינו נפוץ יתר על המידה בארץ ובעולם. מי שמחפש מעט להוזיל את העלויות, ישנם דגמים זולים יותר המריצים את אותו השבב כמו ה-MBOX M8 ו-Measy B4A אשר מחירם עומד סביב $100.