שפת העיצוב Material 2.0 של גוגל (Google) עושה את דרכה ליישומים נוספים של החברה ומוצריה, עם מראה נקי ורענן. גוגל כבר השיקה אפליקציות מעודכנות של Google Tasks ,Google Maps ,Google Assistant ולשירותים נוספים, אך כעת נראה כי אפליקציות רבות אחרות יקבלו גם הן את אותו עיצוב מהפכני.

הידיעה מגיעה מוידאו שפורסם, המפרט אילו יישומים ושירותים של גוגל יעוצבו מחדש על־ידי בשפת Material 2.0. הסרטון נוצר על ידי מפתחים ומעצבים לשעבר בגוגל, Adam Grabowski ו־Nicolo Bianchino במטרה להציג את העיצוב המעודכן לצוותים הפנימיים של ענקית הטכנולוגיה, והוא מגלה מספר דברים.

https://twitter.com/RaminNasibov/status/1021716840710656001

בין היתר, נודע כי Gmail, Drive, Photos ו־Google Trips הינם בין האפליקציות שייזכו לעיצוב החדש, וכמו־כן גם גרסת שולחן העבודה של Google Maps. הנפוץ בעיצוב הוא כי האפליקציות והיישומים מאבדים את הזהויות הצבעוניות שלהם ומקבלים צבע לבן משותף, לפעמים אף חלול ושטוח.

אחד הדברים שבולט בשינוי החדש הוא הגרסה החדשה של גופני החברה, Google Sans. גרסה רזה יותר, נקייה יותר, והיא תחליף את גופני Sans ו־Roboto הנוכחיים, הקיימים גם בלוגו. אחד הדברים שבלטו בסרטון הוא השילוב הרב של ארבעת הצבעים מלוגו החברה (אדום, כחול, צהוב וירוק) בעיצוב ממשק המשתמש.

חשוב לציין כי זהו לא וידאו רשמי של גוגל. למרות שיוצריו עבדו יחד עם צוות העיצוב של החברה כדי ליצור אותו, ואף על פי שרבים מאנשי הצוות בגוגל משתפים אותו במדיה החברתית בעצמם, הוא לא נועד להצביע על מצב רשמי כלשהו או על מוצרים עתידיים, והוא אינו מאושר על ידי גוגל.

ובכל זאת, הסרטון מספק זווית צפייה מעניינת ודי טובה לגבי הציפייה לעתיד הקרוב, ואולי אף עיצוב שישוחרר במקביל לאנדרואיד פיסטוק בחודש הבא.

https://www.youtube.com/watch?v=4P5jIBs-b6o