מתחרה לסירי? לאחר שחשפה לראשונה את העוזרת שלה שזכתה לשם Cortana, מתכננת מיקרוסופט להמיר את זו גם לשתי המתחרות העיקריות שלה, iOS ואנדרואיד.

החברה החלה לעבוד לאחרונה על פרויקט חדש, "איינשטיין" שמו, שמטרתו להמיר את עוזרת הבינה המלאכותית Cortana (קורטנה) גם עבור מערכות ההפעלה iOS ואנדרואיד, כך דווח בסוכנות הידיעות רויטרס. העוזרת תושק כאפליקציה ייעודית לשתי הפלטפורמות העיקריות, ותתפקד למעשה בדומה לשרות ה-Google Now של גוגל המציע שרות חיפוש קולי ועוד אפשרויות נוספות במערכת ההפעלה אנדרואיד ו-iOS.

פרויקט שכזה, אם אכן ייצא לפועל, עשוי להתגלות כמורכב במיוחד עבור מיקרוסופט בניסיון לכבוש את לקוחות מערכות ההפעלה האחרות, שכן משתמשי ה-iOS סביר כי כבר מסתמכים על שירותיה של סירי ובעוד משתמשי אנדרואיד משתמשים בשרותי ה-Google Now שגם הם מוטמעים מראש במערכת ההפעלה אנדרואיד – כך שמיקרוסופט תצטרך להביא עימה ערך מוסף על מנת לשכנע את משתמשי שתי הפלטפורמות להשתמש באפליקציה. בנוסף, יש לזכור כי אפל וודאי לא תאשר חלק מתכונותיה של האפליקציה לאור מגבלות הגן הסגור אותה היא מכתיבה, כך ששימוש באפליקציה כזו עשוי להתגלות כחסר ערך ושולי – בעיקר עבור משתמשי ה-iOS.

אפליקציות מבוססות מיקרוסופט אינן חדשות בפלטפורמות המתחרות. רק לאחרונה השיקה זו את חבילת אופיס למשתמשי ה-iOS – מעין תחליף לסביבת ה-iWork למשתמשי האייפון והאייפד. בנוסף, שרות האחסון OneDrive זמין כבר זה זמן לשתי מערכות ההפעלה המתחרות.