מיקרוסופט (Microsoft) מנסה במשך שנים להתחרות בשוק ההולך וגדל של מחשבי ה-Chromebook, מבוססי מערכת ההפעלה ChromeOS מבית גוגל (Google). לניסיון האחרון שלה קוראים, לפחות כרגע, Microsoft Lite OS.

המערכת החדשה, שתמונת הדמייה שלה נחשפה לראשונה, מיועדת לרוץ על מחשבים דלי משאבים וחשוב מכך – מחשבים זולים במיוחד. אלה יהוו פתרון מתחרה מבית מיקרוסופט למחשבים הניידים הנמכרים בבתי הספר בארה”ב, שם גוגל שולטת ביד רמה.

בדומה לניסיונות העבר כמו Windows RT ו-Windows 10 S, גם LiteOS תספק מעין מהדורה קלילה של Windows 10, אך עם ממשק בסיסי ומספר יכולות מוגבלות בהשוואה למערכת הנוכחית שלה. היא תתמוך ביישומים אוניברסליים (Universal Windows Platphone) ותהיה לה חנות אפליקציות ייעודית.

LiteOS כן תתמוך ביישומים סטנדרטיים שפותחו עבור Windows, אולם לא ברור האם היא תאפשר הרצה של יישומים צד ג’ שלא הורדו דרך החנות.

בחברה אומרים כי המערכת נמצאת בפיתוח מתקדם, אולם טרם חשפה תאריך השקה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.