מיקרוסופט (Microsoft) שוב יוצאת למסע לקידום הדפדפן החדש שלה Edge. לשם כך מנצלת החברה את הכלי הכי החזק שיש לה לצורך העניין, וזה מערכת ההפעלה שלה Windows 10.

useedgeמה שהחברה מנסה לעשות הוא לגרום לאנשים להחליף את הדפדפן בו הם משתמשים כברירת מחדל לטובת הדפדפן שלה. כך לדוגמה, במקרה שמוצג בתמונה בתמונה משמאל הופיע החלון בעת לחיצה על קישור שמוביל לפתיחת דפדפן מתוך יישום אחר של מיקרוסופט.

כפי שניתן לראות דפדפן ברירת המחדל המוגדר הוא כרום (Chrome) של גוגל (Google). למרות שמיקרוסופט מציעה דפדפנים אחרים במקום, היא מדגישה במיוחד את Edge ומספרת שאפשר לעשות יותר. רק לחיצה על אישור תעלים את החלון הזה סופית, אבל הפרסומת ברורה וגלויה.

האתר Venture חושף שיטה אחרת בה משתמשת לאחרונה מיקרוסופט לאותו נושא. במחשבים בהם היא מזהה שימוש בדפדפן אחר כברירת מחדל, שהוא לא Edge כמובן, מופיע סמן הדפדפן בשורת המשימות, ליד צלמיות החנות, החיפוש וכדומה, שמספר כי הדפדפן Edge בטוח יותר.

כך, לדוגמה, אם במחשב ברירת המחדל היא Firefox (פיירפורס) של מוזילה (Mozilla), ההודעה יכולה להיות: "Microsoft Edge בטוח יותר מ-Firefox. הוא חוסם ב-21% יותר איומים מבוססי רשתות חברתיות. לימדו עוד". יש עוד כמה וכמה הודעות כדוגמת זו.

ההודעה הזו, לצורותיה השונות, מופיעה כחלק מה-'טיפים' שאפשר לקבל מדי פעם. טיפים אלו יכולים להופיע אצל מי שהאפשרות 'קבל עצות, טריקים והצעות תוך כדי שימוש ב-Windows' פעילה אצלו. מצאו אותה תחת 'הגדרות > הודעות ופעולות'.