מיקרוסופט מתחדשת כאשר חשפה השבוע שיפורים ותכונות חדשות במסגרת הגל השני מתוך שלושה של שיפור והובלת שירות הדואר Hotmail של החברה לשלמות, שינוי שצפוי להסתיים בתחילת שנת 2012. אנחנו מקבלים מראה חדש לשירות הדואר יחד עם מספר שדרוגים חשובים, שירות סינון דואר זבל מתקדם לתיבות הדואר, אפשרות לחלוקת הדואר לתיקיות ואפליקציית אנדרואיד רשמית, כל אלו מגיעים במטרה אחת – למשוך חזרה אנשים שהפסיקו להשתמש בשירות הדואר כאלו שעזבו לאחר שתיבות הדואר הפכו ל"גן עדן" למפיצי דואר זבל.

פחות ספאם
"זמן לא ארוך בעבר, הוטמייל היה שירות הדואר מספר אחד, אבל איבדנו קצת את הדרך, שירות הדואר המתקדם Gmail של גוגל הופיע ופתאום כל מה שעשינו היה נחות, לא התרכזנו ברצינות ובצורה הראויה בחוויית המשתמש כמו שבאמת היינו צריכים, פיזרנו סה"כ קצת פרסומות סביב השירות ולא הכנסנו מערכת חזקה לטיפול בדואר זבל", אמר אחד ממנהלי הפרויקט במייקרוסופט.

בשנת 2006, שליש מהדואר בתיבות היה דואר זבל. כדי לתקן את העוול שנעשה, מייקרוסופט בנתה מחדש את המראה החיצוני ושיפרה רבות את כל התחום של מאחורי הקלעים. מאז ועד היום, רק 3 אחוזים בממוצע הם דואר זבל בתיבות. נראה שמאוד משתדלים בחברה לשקם את התדמית הגרועה שיצא להם לקבל בתחום הזה, וכיום, הם מתמקדים ממש חזק בבניית תשתית איכותית לדואר. כל מה שלא זוהר מבחוץ אבל נוצץ מבפנים, ההגנה נגד דואר זבל, פרטיות המשתמש, אבטחה וביצועים, כל אלה יחזרו להיות מעולים כמו בעבר.

קרא עוד:  על הקצה: Chromium Edge זמין לכולם, עדיין בבטא

מהיר יותר
ביו התכונות חדשות מייקרוסופט הכניסה שינויים לכלי ה"Sweep" שלה, זה שמאפשר למשתמש להעביר הודעות בתפזורת מתיבת דואר אחת לשנייה עפ"י קריטריונים מוגדרים מראש. בנוסף, הוא מאפשר כעת לאנשים לבצע "סידורים" קבועים כך שהם יכולים לבצע מחיקת הודעות המונית. המשתמשים יכולים כעת לבחור בין שמירה על הודעות שנתקבלו במסגרת זמן מסוימת שהוגדרה מראש (חודשיים למשל), לבין שמירה של ההודעה האחרונה בלבד משולחים מסוימים. השירות המחודש ילווה בסדרת עלונים ודברי דואר אחרים שמגיעים בפרקי זמן מוגדרים יחד עם הסברים על השירותים השונים.

חידוש נוסף הוא האפשרות ליצור תיקיות להודעות ולהקצות כללים (Rules) מגורמים מסוימים למספר תיקיות במקביל בפעולה אחת. החידוש הזה דומה מאוד לזה שישנו כבר בתיבת ה-Gmail שם ניתן להעביר מתיבת הדואר הנכנס דואר לתיקיות שהגדרנו מראש וגם להקצות לאנשי קשר מסוימים תגיות שיציגו את הדואר בתיקיות הרצויות. פעולות מסוימות בחידוש האחרון נעשו יעילות יותר וקלות לשימוש, לדוגמה, יצירת תיקיות חדשות או תיקיות משנה אפשר כעת לעשות במקום אחד, ללא צורך בעזיבת המסך כדי לעבור לדף אפשרויות ייעודי. בנוסף, תיקיות multi-level לראשונה נתמכות בשירות.

מייקרוסופט שינתה גם את מערכת הדגלונים בשרות(flag), כעת הודעות עם דגלון יישארו תמיד בראש תיבת הדואר הנכנס בדומה לתכונת ה-Priority Inbox בדואר ה-Gmail. כמו כן, נוסף גם פס מרחף של "Instant Actions", פעולות מהירות, כזה שמרחף מעל ההודעה או מוגדר להופיע במקום מסוים, תלוי בהעדפת המשתמש, הוא מספק רשימה של פעולות לביצוע על ההודעה שהמשתמש כרגע קורא, פעולות כמו מחיקה, הוספת "דגלון", או שימוש בתכונת ה-"Sweep".

קרא עוד:  למרות הביקורת: מיקרוסופט תמשיך להאזין לשיחות בסקייפ

החברה מבטיחה שכבר היום וגם בהמשך מהירות העבודה בשרות הדואר היא הרבה יותר מהירה.  פעולות שגרתיות רבות כמו כתיבת דואר או ניווט בין ההודעות השונות בתיבה נעשו מהירים יותר עד פי 10 ממה שהיו שנה אחורה.  תמונות או קבצים שישלחו דרך הוטמייל (מייקרוסופט הכניסה מגבלה של עד 25 מגה לקבצים מצורפים למכתב יחיד) יועלו באופן אוטומטי לתיקייה זמנית בתוך מאגר האחסון בענן SkyDrive. הנמען מקבל רשימה של קישורים לכל אחד מהקבצים שנשלחו, כך שהוא יכל לבחור את איזה קובץ ניתן להוריד ולהימנע מ"פיצוץ" תיבת הדואר הנכנס עם כמות גדולה של מסמכים מצורפים.

גם לאנדרואיד
בנוסף לשלל החידושים בתיבת הדואר, החברה מציגה לנו גם אפליקציה חדשה לשרות ההוטמייל שלה לאנדרואיד. אמנם ישנו השרות המובנה בשלל מכשירי האנדרואיד לקבלת דואר הוטמייל ואפליקציות רבות במרקט שניתנות להורדה, אך עד עכשיו לא הייתה תוכנה רשמית. התוכנה מאפשרת חיבור למספר חשבונות במקביל, סנכרון לוח שנה ואנשי קשר למכשיר, צפייה בתיקיות ותתי תיקיות של שרות הדואר, קבלה ושליחה של תמונות מהמכשיר בעזרת הדואר וצפייה בקבצים מצורפים בתוך הדואר עצמו.

האפליקציה חינמית, שוקלת 6.1 מגה ונתמכת בגרסאות אנדרואיד 2.1 ומעלה. להורדה.

יש לציין כי השינויים יגיעו בהדרגה לתיבות הדואר של משתמשי Hotmail במהלך השבועות הקרובים, וטוב שמיקרוסופט פועלת לשיפור תיבת הדואר הוותיקה שאכן דרשה שדרוג משמעותי.