מיקרוסופט (Microsoft) מתמקדת כרגע בהשקה הצפויה של מערכת ההפעלה החדשה שלה, Windows 10, החל מסוף החודש הנוכחי. לאחר חכן, ככל הנראה יעבור המיקוד של החברה לטלפונים. הגרסה הניידת של מערכת ההפעלה החדשה תושק זמן קצר לאחר גרסת שולחן העבודה, וגורמים טוענים כי את ההשקה הזו תלווה מיקרוסופט בשני מכשירי דגל חדשים לפחות.

החברה אמורה להשיק ברבעון השלישי של השנה את ה-Lumia 940 ואת ה-Lumia 940 XL, שיופנו לפלח השוק העליון, וגורמים אחרים טוענים כי החברה תשחרר לפחות עוד שני מכשירים לשוק הבינוני ושניים נוספים לשוק הזול – סך הכל שישה במספר. ארבעת המכשירים הנוספים הם עדיין בגדר שמועה בלבד, אם כי נחשפו כבר שמות הקוד שלהם – Guilin, Honjo, Sanna ו-Saimaa.

ההבדלים בין שני המכשירים שכבר ברור שיצאו, ה-940 וה-940XL, מגוונים. שניהם יגיעו עם 3 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה, 32 ג'יגה-בייט זיכרון פנימי, רזולוציית 2K, מצלמת 20 מגה-פיקסל מאחור, ומקדימה 5 מגה-פיקסל וכדומה. עם זאת, ה-940 יגיע עם מסך 5.2 אינץ' לעומת 5.7 אינץ' של אחיו הגדול, סוללות 3,000 ו-3,300 מילי-אמפר/שעה, ועוד הבדל משמעותי היא המערכת על שבב: ה-Snapdragon 808 אצל המכשיר 'הקטן', ו-Snapdragon 810 בגדול יותר.

מה שכן ידוע הוא שכל המכשירים יתמכו כמובן יגיעו עם Windows 10, וכי כולם אמורים לראות אור עד סוף השנה הנוכחית. מה שאומר שמיקרוסופט תפתח את שנת 2016 עם מערכת הפעלה חדשה וליין שלם של מכשירי Lumia בתקווה שהיא תהיה טובה יותר לחברה משנת 2015.

קרא עוד:  מיקרוסופט מציעה גרסה ראשונית של PowerToys להורדה

 

 

השתתף בכתיבה: צבי קצבורג