במשך שנים מיקרוסופט (Microsoft) היתה לחברה לא אהודה, בעיקר בשל התנהלות אנטי-תחרותית שכמעט גרמה לפירוקה, והביאה עליה קנסות של מיליארדי דולרים. עתה, נראה כי היא נוקטת טקטיקות המזכירות את התקופה ההיא כדי לקדם את דפדפן אדג' (Edge) החדש שלה.

בסוף השבוע דיווח אתר Windows Latest כי משתמשי חלונות 10 (Windows 10) שדפדפן פיירפוקס (Firefox) מבית מוזילה (Mozilla) מוגדר כברירת המחדל שלהם החלו לקבל בראש תפריט ה'התחל' במערכת ההפעלה פרסומת בנוסח "עדיין משתמשים בפיירפוקס? מיקרוסופט אדג' הגיע" (במקור: Still using Firefox? Microsoft Edge is here). לחיצה על הקישור מובילה להורדת הדפדפן החדש, ששוחרר לפני פחות מחודש.

Microsoft Edge ad

הפרסומת לא מסתפקת בהתקנת הדפדפן החדש, וממשיכה להציק למשתמשים עד שהם מגדירים את אדג' כדפדפן ברירת המחדל שלהם – או מכבים את האפשרות להצגת פרסומות בתפריט ה'התחל'.

את הפרסומות בתפריט ה'התחל' ניתן לכבות בשתי דרכים: קליק ימני על פרסומת כזאת בעת הופעתה ובחירה ב"כבה את כל ההצעות" (Turn off all suggestions), או פתיחת חלון ההגדרות, כניסה ל"התאמה אישית" (Personalization) ואז "התחל" (Start) והסרת ה-V מהאפשרות "הצג מדי פעם הצעות ב'התחל'" (Show suggestions occasionally in Start).

החיפוש לא עובד למעלה משבוע

התקרית המביכה הזו מגיעה לאחר רצף תקריות מביכות לא פחות עבור החברה בשבוע האחרון: בתחילת השבוע שעבר הושבת שירות התקשורת העסקי Teams למשך שעות, לאחר שהחברה שכחה לחדש אישור אבטחה שבלעדיו לא ניתן היה להתחבר לשירות; יומיים לאחר מכן הושבת החיפוש הפנימי בחלונות עבור משתמשים רבים עקב תקלה בשירותי Microsoft 365; בסוף השבוע התלוננו משתמשי חלונות 7 כי המערכת לא מאפשרת להם לבצע כיבוי או אתחול של המחשב – תקלה שלא נפתרה סופית עד רגע זה; ובמקביל גילו משתמשי גרסת המפתחים של אדג' החדש כי הוא חוסם את תוסף החיפוש של בינג (Bing) – מנוע החיפוש של מיקרוסופט עצמה.