אחד מהמוצרים היותר מעניינים ומצופים מכיוון מייקרוסופט בשנים האחרונות הוא ללא ספק ליין מחשבי הטאבלט Surface. זמן קצר לאחר שפרסמה ענקית התוכנה את תאריכי תחילת מכירת מערכת ההפעלה החדשה בסדרת חלונות, (הלא היא Windows 8), מודיעה החברה כי מכשיר הטאבלט הראשון שלה, המבוסס גם הוא על מערכת החלונות 8, יחל להימכר באותו התאריך בו תחל ההפצה המסחרית של חלונות 8, ב-26 באוקטובר הקרוב.

מייקרוסופט תשיק שני דגמים, כאשר הראשון מבינם יושק כאמור- באוקטובר, יתבסס על שבבי ARM ויריץ את חלונות 8 החדשה בגרסת הRT המותאמת למחשבי טאבלט. הדגם השני והחזק יותר של החברה צפוי להתחיל להימכר בתחילת 2013, כאשר הדגם הנ"ל יתבסס על שבבי ה-Ivy Bridge של אינטל ויריץ את חלונות 8 בגרסת ה-Pro. עד עכשיו, נמנעת מייקרוסופט לפרסם את מחירי השיווק של הטאבלטים המסקרנים, אך אנחנו סבורים כי היא תציע מחיר תחרותי ביחס לשליט השוק מבית אפל שמחירו מתחיל ב-$499.

מיקרוסופט חוששת
מיקרוסופט נכנסה לראשונה לייצור מכשיר שלם, שיכול לגרום למתחרות שלה להרים גבה. כלפי חוץ מביעים במיקרוסופט בטחון רב בהחלטה שלהם לייצר, אולם עם זאת, יש חששות רבים מהתגובות של יצרניות ה-OEM למהלך הזה. יצרניות אלו למעשה אחראיות למרב ההכנסות של מיקרוסופט מבחינת תוכנה, כי רובן מוכרות בעיקר מחשבים בהן מותקנת מערכת ההפעלה חלונות מראש. ההחלטה של מיקרוסופט בעצם הופכת את השותפות גם למתחרות.

קרא עוד:  שאומי השיקה מסך IPS בגודל 23.8 אינץ' וברזולוציית FHD

מיקרוסופט התבטאה בדוח הרבעוני שלה על החשש הזה ובאחד הסעיפים תחת הכותרת 'משתני סיכונים', מופיע המשפט הבא שמסכם בעצם את הכל. "…בנוסף, התקני ה-Surface שלנו יתחרו עם מוצרים שמיוצרים בידי שותפות ה-OEM שלנו, וזה יכול להשפיע על המחויבות שלהן לפלטפורמה", נכתב בדו"ח. משפט שממצה שבעצם את הסיכון שלקחה על עצמה החברה.